Home ΚΥΠΡΟΣ Επιστροφή στις νίκες για τη Νέα Σαλαμίνα, 3-2 τον Ερμή

Επιστροφή στις νίκες για τη Νέα Σαλαμίνα, 3-2 τον Ερμή

3d8c17ee06cc1292b958991812995c80_w639_h432_sc

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα στην προσπάθεια της για να τερματίσει στην πρώτη εξάδα.

Σε αγώνα για τη 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας που έγινε στο Στάδιο “Αμμόχωστος – Επιστροφή”, νίκησε με 3-2 τον Ερμή και ανέβηκε στους 27 βαθμούς, αφήνοντας τον αντίπαλο της στους 18.

Στο 15′ με πέναλτι ο Κεϊτά έδωσε προβάδισμα στον Ερμή Αραδίππου και στο 26′ ο Μακρίεφ ισοφάρισε σε 1-1 για τη Νέα Σαλαμίνα.

Ένα λεπτό πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Σαλαμίνα πήρε προβάδισμα (2-1) με τον Τζούρτζουριτς.

Ο Κεϊτά με νέο πέναλτι, ισοφάρισε σε 2-2 στο 71ο λεπτό.

Ο Τσιγκουινί με κοντινή προβολή έδωσε προβάδισμα στη Νέα Σαλαμίνα με 3-2, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 στο 78ο λεπτό.

Στην επόμενη αγωνιστική η Νέα Σαλαμίνα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Πάφο και ο Ερμής τον Εθνικό Άχνας.

CFA / Video: Sigmalive / Cytavision