Home ΚΥΠΡΟΣ Πήρε βαθμό στι καθυστερήσεις η ΕΝΠ από τη Νέα Σαλαμίνα

Πήρε βαθμό στι καθυστερήσεις η ΕΝΠ από τη Νέα Σαλαμίνα

8fbae4e7a8e409b5868038cafecbf728_w639_h432_sc

Στις καθυστερήσεις κρίθηκε το τελικό αποτέλεσμα στον αγώνα της ΕΝΠ με τη Νέα Σαλαμίνα.

Οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 2-2 και πήραν από ένα βαθμό. Η ΕΝΠ έμεινε στη 12η θέση με 19 βαθμούς ενώ η Νέα Σαλαμίνα έμεινε στην 6η θέση με 31 βαθμούς.

Η Νέα Σαλαμίνα προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να πάρει την εκτός έδρας νίκη.

Ο Μακρίεφ με πέναλτι στο 30ο λεπτό και με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή στο 42′ ΄διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου, φτάνοντας στα 14 τέρματα στο Πρωτάθλημα.

Ο Μπάουμαν με σουτ μείωσε σε 2-1 στο 47ο λεπτό ενώ το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπόγιοβιτς με κοντινό πλασέ, αφού εκμεταλλεύτηκε ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα της Νέας Σαλαμίνας Μιχαήλ.

Η Νέα Σαλαμίνα ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Φούσκο με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83ο λεπτό.

CFA video: Sigmalive Sports / Cytavision