Home ΚΥΠΡΟΣ «Είδαμε πολλά που πρέπει να βελτιώσουμε στους επίσημους αγώνες μας»

«Είδαμε πολλά που πρέπει να βελτιώσουμε στους επίσημους αγώνες μας»

065067b464a0c0f8dae3df6694d9f4f7_w639_h432_sc

Με νίκη της Σερβίας με 2-1 από τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε ο σημερινός φιλικός αγώνας στο Ούσιτζε.

Ο Ομοσπονδιακός προπονητής συγχάρηκε τους Σέρβους για τη νίκη τους και χαρακτήρισε χρήσιμο το φιλικό για την Κύπρο.

Αναλυτικά ο Χριστάκης Χριστοφόρου δήλωσε στην ιστοσελίδα της ΚΟΠ μετά τη λήξη του φιλικού στη Σερβία:

«Ήταν ένα χρήσιμο φιλικό για μας και είδαμε πολλά που πρέπει να βελτιώσουμε στους επίσημους αγώνες μας. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια που έγινε σε μια δύσκολη χρονικά περίοδο.

Η νίκη της Σερβίας ήταν δίκαιη και τους συγχαίρω. Μας αιφνιδίασε με την τακτική της στο ξεκίνημα. Μετά το πρώτο ημίωρο γίναμε πιο ανταγωνιστικοί.

Στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσαμε να δεχτούμε και άλλο γκολ χωρίς εμείς να δημιουργήσουμε ευκαιρίες».