Home TOP NEWS Ήττα του Απόλλωνα από τον Ερμή

Ήττα του Απόλλωνα από τον Ερμή

10N_ERMIS_SAKI1654

Ο Ερμής πήρε μία μεγάλη νίκη απόψε με ανατροπή στο 90′. Η ομάδα της Αραδίππου επικράτησε του Απόλλωνα με 3-2!

Ερμής-Απόλλωνας 3-2

Σπουδαία νίκη για τον Ερμή απόψε που νίκησε τον Απόλλωνα στη Λάρνακα με 3-2 και ανέβηκε στους 12 βαθμούς, αφήνοντας τον αντίπαλο τους στους 10. Ο Ερμής είχε προηγηθεί με τον Αλεξίου στο 22′, ο Παπουλλής ισοφάρισε στο 33′ και ο Γκιέ στο 40 έδωσε προβάδισμα στη Λεμεσιανή ομάδα. Ο Ερμής μπήκε ξανά στο ματς με αυτογκόλ του Βινίσιους στο 66′ Η μεγάλη ανατροπή ήρθε στο 90ο λεπτό από τον Μαρτίνιουκ.

Αναγέννηση – Καρμιώτισσα 0-1

Δεύτερη νίκη για την Καρμιώτισσα στο Πρωτάθλημα Cyta και άλμα στους 8 βαθμούς. Η ομάδα των Πολεμιδιών νίκησε με 1-0 εκτός έδρας την Αναγέννηση Δερύνειας, αφήνοντας την στην τελευταία θέση με 1 βαθμό σε επτά αγώνες. Το τέρμα που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα το πέτυχε με απευθείας φάουλ ο Βαττής στο 69ο λεπτό.

Δόξα-Εθνικός 0-0