Home ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ Συμπαίκτης με το Βίγια ο Τόνι Τέιλορ (Video&Pics)

Συμπαίκτης με το Βίγια ο Τόνι Τέιλορ (Video&Pics)

10615437_410648162441979_3441182361142519806_n

Τον επόμενο σταθμό στη καριέρα του βρήκε ο Τόνι Τέιλορ, παίκτης που πέρασε και δεν ακούμπησε στην περίοδο 2013-14 στην ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Αμερικάνος ποδοσφαιριστής αγωνίζεται στη νεοσύστατη ομάδα New York City FC η οποία στο ρόστερ της έχει τον Ισπανό Νταβίντ Βίγια. Η Αμερικάνικη ομάδα βρίσκεται στην Αγγλία για προετοιμασία ενόψει του Πρωταθλήματος MLS στο οποίο θα συμμετέχει για πρώτη φορά, αφού μόλις πέρσι ιδρύθηκε.

Ο Τόνι Τέιλορ λοιπόν όχι μόνο βρίσκεται στο ρόστερ της ομάδας αυτής αλλά σκόραρε σε φιλικό παιχνίδι χθες με αντίπαλο την Σκωτσέζικη Σεντ Μίρεν. Το σκορ άνοιξε ο Βίγια, ενώ ο Τέιλορ πέτυχε το τελικό 2-0 στην επανάληψη αφότου πέρασε ως αλλαγή.

Δείτε τα γκολ της αναμέτρησης και μαζί αυτό του Τέιλορ μετά το 4ο λεπτό στο βίντεο πιο κάτω:

Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα με τον πρώην πράσινο να έχει στην πλάτη τον αριθμό 99: