Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-ΕΝΩΣΗ 2-0 (video)

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΕΝΩΣΗ 2-0 (video)

ns014082a

Ζωντανά από το ΓΣΠ ο αγώνας της ομάδας μας με την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Τέλος Αγώνα. Ο κόσμος της ομάδας χειροκροτεί τους ποδοσφαιριστές που δεν τα παρατησαν και πήραν μια νίκη που άξιζαν. Σκόρερς για την ομάδα μας που επιστρέφει στις νίκες μετά από καιρό, οι Λεάντρο Αλμέιδα και Αντρέ Σκέμπρι.

90’+2 Μακρινό άστοχο σουτ από τον Ζ.Άλβες

90′ +1′ Καλή φάση ξανά με τον Σκέμπρι, το κεφάλι του πέρασε έξω

-3 τα λεπτά που πρόσθεσε ο Ψευδιώτης

-ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ φωνάζει ο κόσμος!

86′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ΣΚΕΜΠΡΙ 2-0. Μετά από λάθος της άμυνας ο Αντρέ Άλβες δίνει ασίστ με το τακουνάκι και ο Μαλτέζος από κοντά δεν συγχωρεί.

-Επιτέλους ήρθε το γκολ! Δείτε το σε λίγο

83′ ΓΚΟΟΛΛΛΛΛ ΛΕΑΝΤΡΟ 1-0. Με διπλή προσπάθεια μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Λέο με το κεφάλι σκοράρει!

83′ Συνεχώς μέσα στο κουτί της Ένωσης η ΟΜΟΝΟΙΑ, αλλά γκολ δεν έρχεται

82′ Σέντρα του Σπούνγκιν, διώχνει ο τερματοφύλακας σε κόρνερ

82′ Καλή ενέργεια και σουτ του Λέο, πολύ ψηλά

81′ Καλή μπαλιά για τον Σκέμπρι, δυνατή, πάει στον Χογκ

80′ Κεφαλιά του Τζίμη, πάνω από τα δοκάρια

79′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Xριστοφή να μην μπορεί από κοντά

78′ Πολύ καλό σουτ του Λέο, απόκρουση σε κόρνερ

77′ Φοβερό σουτ του Σοάρες, λίγο άουτ. Δεν θέλει να μπει, ούτε και σήμερα.

75′ Ζοάο Άλβες αντί του Παβίτσεβτις. Ρισκάρει ο Τόνι.

75′ Καλό σουτ του Άλβες μεγάλη απόκρουση

72′ Απίστευτο, ΔΙΝΟΥΝ ΟΦΣΑΙΝΤ ΣΕ ΑΠΟΚΡΟΥΣΗ! ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ

70′ Κόκκινη κάρτα στν Κολάνη, ολοκάθαρη όσο και αν διαμαρτύρεται.

68′ Άρχισαν τα καραγκιοζιλίκια και τα θέατρα. Ελπίζουμε να μην διανοηθούν να βγάλουν έξω τη μπάλα οι δικοί μας.

67′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Λεάντρο στην εξωτερική ων δικτύων

63′ Καλό σουτ του Χριστοφή άουτ.

– Ωρολογιακή βόμβα ο Παβίτσεβιτς σήμερα

61′ Δολοφονικό φάουλ στο Λεβίτα, ο Ψευδιώτης δίνει μόνο κίτρινη.

61′ Στο 61 ο Ψευδιώτης αποφασίζει να δώσει κάρτα στον καρατέκα Κολάνη

60′ Κάνει και προσποιήσεις ο Ψευδιώτης. Ξεκάθαρο φάουλ στον Αλαμπί, ο ρεφ κλείνει τα μάτια, ευκαιρία για την Ένωση, αποκρούει ο Λεβίτα.

57′ Φρέντι έξω, Άλβες μέσα

– Άρχισε ο Ψευδιώτης. Ανέχεται τις καθυστερήσεις σφυρίζει ανάποδα φάουλ.

– Ασκεί μεγάλη πίεση η ΟΜΟΝΟΙΑ σε αυτό το ημίχρονο

51′ Διπλή μεγάλη φάση, πρώτα αμυντικός υψώνει το πόδι μπροστά από το κεφάλι του Φρέντι που ήταν έτοιμος να σκοράρει και στη συνέχεια ο Χογκ κάνει μεγάλη απόκρουση σε σουτ του Ασσίς.

– Αρκετά μεγαλύτερη η διάθεση από πλευράς ΟΜΟΝΟΙΑΣ, μεγάλη φάση ακόμα δεν έγινε όμως.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με αλλαγή. Έξω ο Εφραίμ μέσα ο Λέο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Δυσκολεύεται στους κλειστούς χώρους η ΟΜΟΝΟΙΑ, κυρίως γιατί οι κεντρικοί της αμυντικοί αδυνατούν να σπρώξουν την ομάδα ψηλά. Βρήκαμε πάντως ευκαιρίες, δυστυχώς όμως για άλλη μια φορά δεν έχουμε το εύκολο γκολ.

44′ O Φρέντι επιβεβαιώνει πως βρίσκεται σε άσχημη κατάσταση. Μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα και έχοντας όλο το χρόνο δικό του, πασάρει στον τερματοφύλακα και χάνει τη μεγάλη ευκαιρία.

40′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Εφραίμ από κοντά να βρίσκει δοκάρι

38′ Πολύ καλά εκτελεσμένο το φάουλ, αποκρούει  Λεβίτα με υπερένταση

37′ Φάουλ για την Ένωση σε καλό σημείο. Το λέμε ξανά, η άμυνα δεν πάει καλά και εκνευρίζει ολόκληρη την ομάδα

36′ Εξαιρετική συνεργασία Χριστοφή και Σκέμπρι, το γύρισμα του Τζίμη αποκρούεται.

– Πολύ πίσω και σήμερα ο Φρέντι δυστυχώς

– Ότι θέλει κάνει το Ψευδιώτη ο τερματοφύλακας της Ένωσης που καθυστερεί συνεχώς προκλητικά

31′ Με κομπίνα το φάουλ, το εξαιρετικό σουτ του Χριστοφή περνάει άουτ.

30′ Φάουλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ σε καλό σημείο. Διαμαρτύρονται 3 παίκτες της Ένωσης έντονα, καμία κάρτα.

– Ευάλωτο το αμυντικό μας δίδυμο και αυτό εκνευρίζει συνολικά την ομάδα

27′ Τεράστιο λάθος του Παβίτσεβιτς που δίνει την ευκαιρία σε επιθετικό να φύγει μόνος με το Λεβίτα. Ευτυχώς η πλάσα πήγε άουτ.

26′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ μετά από σέντρα του Σοάρες

25′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, Ασσίς, Χριστοφή και Εφραίμ φεύγουν ταχύτατα στον αιφνιδιασμό, η πάσα του Τζίμη όμως είναι πιο δυνατή από όσο πρέπει

23′ Πολύ καλή σέντρα του Σπούγκιν, ο αμυντικός προλαβαίνει λίγο πριν τον Εφραίμ

22′ Σε θέση οφσάιντ ο Φρέντι που έφευγε μόνος μετά από πάσα του Σκέμπρι

21′ Επιθετικό φάουλ δίνει ο βοηθός Σπανός, για κράτημα του Φρέντι στον αμυντικό της Ένωσης

20′ Σέντρα του Σκέμπρι, διώχνει η άμυνα πριν από τον Φρέντι

19′ Ξεκίνησε προσπάθεια η Ένωση μετά από λάθος των παικτών μας, η σέντρα του Λάνγκλε πέρασε άουτ

18′ Μπαλιά του Σάβο στον Φρέντι, σταματάει με το στήθος στην περιοχή ο Αγκολέζος, αλλά διώχνει ο Φαρίας

16′ Μπαλιά του Φρέντι στο Σκέμπρι, πιο δυνατή από όσο έπρεπε

14′ Ωραία ενέργεια του Εφραίμ που δίνει στο Φρέντι. Το σουτ του τελευταίου κοντράρει

6′ Φοβερή μπαλία του Ασσίς στον Φρέντι που ολιγωρεί και χάνει την ευκαιρία να βγει τετ α τετ

2′ Σκληρό φάουλ του Λαγκλέ δεν δίνεται κάρτα.

1′ Έναρξη του αγώνα

– Έχει ανοικτεί πανό στην Ανατολική: “ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ”!!

– Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες! Τζίμης ο αρχηγός!!

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Αλαμπί, Παβίτσεβιτς, Σκαραμοτσίνο, Σπούνγκιν, Ασσίς, Σοάρες, Σκέμπρι, Χριστοφή, Εφραίμ, Φρέντι
(Λεόνι, Ντάνιελσον, Χάρης, Ζ.Άλβες, Αντράντε, Λεάντρο, Α.Άλβες)

ΕΝΩΣΗ: Χογκ, Μουλαζίμης, Κωνσταντίνου, Φερνάντο, Μιλιάζες, Άντερσον, Ντούσερ, Φαρία, Κολάνης, Λανγκλέ, Γιακούμπου

Διαιτητής: Ψευδιώτης Κώστας (Σπανός, Πέτρου – 4ος Αναστασίου)

PreGame

– Αρκετός ο κόσμος εκτός γηπέδου

– Τιμάται τώρα η κορυφαία κυπριακή ομάδα, η φουτσαλική ΟΜΟΝΟΙΑ!

– Εκδήλωση στη μνήμη του κ.  Αντρέα Χρυσάνθου. Πραγματικά πολύ συγκινιτική.

-17:43 παραμένει λίγος ο κόσμος στις κερκίδες. Συνεχίζουν το ζέσταμα τους οι δύο ομάδες

-Η ομάδα μας θα τιμήσει τον κο Ανδρέα Χρυσάνθου που έφυγε απ΄ τη ζωή την περασμένη Δευτέρα. Τιμητική πλακέτα θα δοθεί και στην Φουτσαλική μας ομάδα για τις μεγάλες τις επιτυχίες.

Αντρέας Δημητρίου: “Είναι ένα παιχνίδι που θέλουμε να κερδίσουμε. Στο μυαλό μας δε χωράει κάτι άλλο. Το παιχνίδι θα κριθεί από την δική μας απόδοση. Εάν παρουσιαστούμε όπως πρέπει θα κερδίσουμε και θα ξεκινήσουμε την αντεπίθεση μας στο πρωτάθλημα. Είναι γεγονός πως παίζουμε καλύτερα από τους αντιπάλους αλλά δεν κερδίσαμε. Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας. Πιστεύουμε στην ομάδα μας. Είμαστε βέβαιοι πως θα φανεί στο γήπεδο. Περιμέναμε καλύτερη προσέλευση. Δεν έχουμε παράπονο από τον κόσμο. Πρέπει η ομάδα να τον αναγκάσει να επιστρέψει”

-17:26 Στον αγωνιστικό χώρο για το ζέσταμα τους οι πράσινοι. Χειροκρότημα από τον λιγοστό κόσμο.

-Ο Ρενάτο Μαργκάσα που βρίσκεται εκτός αποστολής, βρίσκεται κάτω στα αποδυτήρια και εμψυχώνει τους συμπαίκτες του

-Για πρώτη φορά στο αρχικό σχήμα της ομάδας μας ο Αντρέ Σκέμπρι. Με την έναρξη του αγώνα θα δούμε που θα κινείται ο Μαλτέζος επιθετικός και εάν ο Τόνι Σαβέφκσι θα αλλάξει σχήμα στην ομάδα του.

-17:10 Λίγος ο κόσμος στο ΓΣΠ

– Η αποστολή της ομάδας μας βρίσκεται ήδη στο ΓΣΠ. Σε λίγο θα κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα

– Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Αντρέας Αβραάμ, Μπρούνο Αγκουιάρ και Ρενάτο Μαργκάσα, όπως και οι Χριστόφορος Χαραλάμπους, Μάριος Δημητρίου, Μάκης Γιαννίκογλου, Σταύρος Χριστούδιας, Γιάννος Ιωάννου και Αντρέας Παναγιώτου.