Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΛ 2-0 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΛ 2-0 (vids)

Πρώτο τρίποντο σε ντέρμπι για τους πράσινους. Η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πιο καθοριστικό της παιχνίδι για είσοδο της στην 4αδα δήλωσε παρούσα και πήρε τη νίκη απέναντι στην ΑΕΛ. Σκόρερς για την ομάδα μας οι Χριστοφή και Φρέντι.

90’+6΄ ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 2-0

90’+5′ Εντυπωσιακή απόκρουση του Λεβίτα σε κόρνερ

“Είστε οι καλύτεροι πελάτες” φωνάζει ο κόσμος

90’+4′ συμπληρώθηκε ο χρόνος, ωστόσο ο Χρυσοστόμου θα τον ανανεώσει αφού υπήρξαν διακοπές

90’+3′ Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ, πρώτα η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην συνέχεια σε 2ο σουτ πήγε έξω

90’+1′ στο έδαφος ο Ασσίς μετά από χτύπημα αντιπάλου στο πρόσωπο

90′ +4 λεπτά

89′ Όλα δείχνουν πως η ΟΜΟΝΟΙΑ θα πάρει τη νίκη που τόσο πολύ άξιζε σήμερα

88′ Κακό σουτ του Μαϊκόν

86′ Φάουλ εκτός περιοχής για την ΑΕΛ. Εκτελεί ο Μαϊκόν, στην αγκαλιά του Λεβίτα.

83′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΦΡΕΝΤΙ 2-0

-κράτησαν για ώρα την μπάλα στην περιοχή οι πράσινοι και ταλαιπώρησαν αρκετά τους αμυντικούς, και στο τέλος ανάγκασαν τον Ντεγκρά να βγει εκτός εστίας και ο Αγκολέζος σε κενό τέρμα σκοράρει!

82′ Διπλό φάουλ από τον Σέρτζιο που κιτρινίζεται. Ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ να απειλήσει

81′ Καλύπτει έξυπνα ο Σπούνγκιν και δίνει κατοχή και ηρεμία στην ΟΜΟΝΟΙΑ

80′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Μαϊκόν στη θέση του Πάρπα

79′ Πιέζουν ψηλά οι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

78′ Αντράντε αντί Σκέμπρι.

77′ Ο Χρυσοστόμου αποφασίζει να δώσει κάρτα στην ΑΕΛ για καρατιά του Έμπο από πίσω στο Χριστοφή

– Φώναξε τον Αντράντε ο Σοφοκλής. Πιθανόν για τα χαφ

72′ Βοού στη περιοχή το σουτ, ο Λεβίτα σε κόρνερ. Φάνηκε ελαφρώς πιο μπροστά ο Βοού.

70′ Τετ α τετ ο Φρέντι, δίνεται οφσάιντ, οριακή αλλά λάθος η απόφαση του Τούρου. Σημαντικό λάθος.

– Θα θέλαμε να δούμε αν έχει σφυριχθεί φάουλ υπέρ μας στα 25 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

69′ Φρέντι αντί του Άλβες. Πολλή δουλειά από το Βραζιλιάνο, δυστυχώς αδίκησε τον εαυτό του με τις δυο φάσεις που έχασε.

– Ανέβηκε η ΑΕΛ κρατάει περισσότερο μπάλα και θέλει μεγάλη προσοχή το ματς.

68′ Κεφαλιά ο Βοού, άουτ

65′ Ζοάο εκτός, Εφραίμ μέσα

64′ Πήγε να κολλήσει στη πειροιχή μας η μπάλα ο Σπούγκιν σε κόρνερ

60′ Δυο αλλαγές για ΑΕΛ, Ορλάντο Σα και Εμπό αντί Νικολάου και Μοντέιρο

58′ Και τρίτη ξεκάθαρη ευκαιρία με την Άλβες, που σε τετ α τετ δεν μπορεί να νικήσει τον Ντεγκρά.

55′ Νέα πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Σκέμπρι αυτή τη φορά. ο Άλβες τον έβγαλε τετ α τετ, ο Μαλτέζος πάσαρε στον Ντεγκρά.

55′ Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Άλβες σε τετ α τετ. Ο Ντεγκρά αποκρούει την πλάσα.

54′ Εγκληματικό μαερκάρισμα του Ντόσα στο Λεβίτα. Με αγκώνα με πόδι, στον αέρα. Ο Χρυσοστόμου μιλάει μαζί του λες και θα πάνε για καφέ. ΑΝταλλάξτε τηλέφωνα παιδιά.

52′ Σουτ του Σακέτι, άουτ

– Μπήκε πιο δυνατά η ΑΕΛ, πρέπει να ανεβούμε

49′ Μακρινό σουτ ου Μ.Νικολάου, καμιά ανησυχία.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες

Τέλος ημιχρόνου: Πολύ καλή εμφάνιση από την ΟΜΟΝΟΙΑ, που μπαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη

– 1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ που παίρνει αυτό που δικαιούτω εδώ και ώρα! Σκέμπρι στον Άλβες ο Αντρέ στρώνει πανέμορφα στο Zοάο που σουτάρει! Μεγάλη απόκρουση ο Ντεγκρά, στο ριμπάουντ όμως ο Δημήτρης σκοράρει!

42′ ΓKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOΛ ΤΖΙΜΗΗΗΗΣ

39′ Σκέμπρι στον Άλβες που μέσα από τη περιοχή κάνει το σουτ, η μπάλα πάει άουτ.

38′ Φάουλ μετά που φεύγει η μπάλ από τον Μοντέιρο στον Σκάρα, ο Χρυσοστόμου δεν κάνει καν παρατηρήσεις.

37′ Ξύπνησε και ο βοηθός Χαραλάμπους για να υποδείξει οφσάιντ εναντίων μας. Άντε άλλαξε πλευρό τώρα.

36′ Όμορφα μπροστά η ΟΜΟΝΟΙΑ, κακή επιλογή του Ζοάο που κάνει άστοχο σουτ.

35′ Κεφαλιά του Βοού,εύκολη απόκρουση του Λεβίτα.

31′ Σέντρα σουτ του Σκέμπρι,άουτ

– ΓΕΛΟΙΟΣ ο βοηθός, πραγματικά  ΓΕΛΟΙΟΣ

29 Φάση διαρκείας για την ΟΜΟΝΟΙΑ, δεν οδηγεί όμως σε μεγάλη ευκαιρία.

– Πολλά φάουλ από την ΑΕΛ ο Χρυσοστόμου τα επιτρέπει αφού δεν βγάζει κάρτες.

22′ Σουτ του ‘Άλβες άουτ.

– Ο Ασσίς αιμοραγεί στο πόδι από πάτημα του Βοού και ο Πάολο Σέρτζιο διαμαρτύρεται στο Σακέτι που έβγαλε έξω τη μπάλα για fair play.

16′ Νέα ευκαιρία με τον Άλβες να δίνει στο Χριστοφή, ο Ντεγκρά αποκρούει σε κόρνερ το σουτ του

15′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία με τον Σκέμπρι, 2 φορές ο Ντεγκρά λέει όχι. Όμορφη κούρσα του Τζίμη που γυρίζει την κατάλληλη στιγμή, ο Ντεγρκα νικά τον Σκέμπρι.

13′ Ο Πάολο Σέρτζιο κάνει κοντρόλ με το στήθος και στη συνέχεια διαμαρτύρεται έντονα. Ο Χρυσοστόμου δεν κάνει καν παρατήρηση.

12′ Σουτ του Άλβες, η μπάλα πάει άουτ.

– Διακοσμητικό στοιχείο ο βοηθός. Σκληρό φάουλ στον Ασσίς μπροστά, του αναγκάζεται να το σφυρίξει από μακριά ο Χρυσοστόμου αφού αυτός κοιμάται.

10′ Σέντρα του Ρενάτο, κεφαλιά του Σκέμπρι, αποκρούει εύκολα ο Ντεγκρά.

9′ Σουτ του Εντμάρ, πολύ κακό

7′ Αγκωνιά του Μοντέιρο στα μούτρα του Αλαμπί. Ο Χρυσοστόμου θεωρεί πως δεν πρέπει να κάνει ούτε παρατήρηση

6′ Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για την ομάδα μας. Ρενάτο στην εκτέλεση, μαζεύει ο Ντεγκρά.

5′ Καλές προϋποθέσεις και πάλι για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Και πάλι πρωταγωνιστής οΑντρέ ποθ με τακούνι ψάχνει τον Σκέμπρι, λίγο πιο δνατή η πάσα.

–  Ο Χρυσοστόμου δείχνει από νωρίς πως θα πάρει το παιχνίδι. Οι Αελίστες δικαιούνται να σπρώχνουν, οι ΟΜΟΝΟΙΑΤΕΣ όχι.  Μάλλον δεν του αρέσει η ρίγα στη φανέλα, ενώ το πράσινο δεν θα πολυφορεθεί φέτος…

3’ Πρώτη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, υπέροχη κίνηση του Άλβες που βρίσκει το Ζοάο, αυτός στρώνει στον Ασσίς που σουτάρει από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Ντεγκρά

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Σπούνγκιν, Σκάρα, Αλαμπί, Μαργκάσα, Λέο, Ασσίς, Ζοάο Άλβες, Σκέμπρι, Χριστοφή, Αντρέ Άλβες
[Λεόνι, Ρουσιάς, Αντράντε, Φρέντι, Εφραίμ, Αβραάμ, Χαραλάμπους]

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Τζούνιορ, Πάρπας, Ελευθερίου, Εντμάρ, Σακέτι, Νικολάου, Μπεμπέ, Σέρτζιο, Μοντέιρο, Βοού

Διαιτητές: Δημήτρης Χρυσοστόμου (Τούρος, Χαραλάμπους – 4ος Νικολάου Μάριος)

Pregame

Μαγική είσοδος της 9

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες. Καλή επιτυχία ΟΜΟΝΟΙΑ!!

Ανύπαρκτοι οι Αελίστες, κατά τα άλλα η καλύτερη τους χρονιά

– Πολλά κοινά και στα συνθήματα τελικά μεταξύ Αποέλ και Αποέλ Εκ Λεμεσού.

– Στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες και αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη.

img-20130113-wa0002
14:10 Συνεχίζεται η προσέλευση. Ετοιμάζεται για εντυπωσιακή είσοδο η Θύρα 9

Α.Δημητρίου στη Λουμιέρ: “Θα είναι ότι καλύτερο να έρθει σήμερα η νίκη. Είναι πολύ σημαντικό να νικήσουμε σήμερα, στην προσπάθεια μας να μπούμε στην 4αδα. Είναι κάτι το πρωτόγνωρο φυσικά, αλλά έτσι τα έφερε η μοίρα, να είμαστε σε αυτή τη θέση. Νιώθουμε ότι η ομάδα είναι σε καλή κατάσταση, ξέρουμε τον αντίπαλο, θα κάνουμε αυτό που πρέπει για τη νίκη. Είναι καθοριστικό το σημερινό ματς, με απλές μαθηματικές πράξεις ο καθένας υπολογίζει τα δεδομένα. Πρέπει να κερδίσουμε και να δώσουμε χαρά στον κόσμο”.

img-20130113-wa0000
14:00 Εκτός Δυτικής
img-20130113-wa0001
14:00 Αρκετός κόσμος στα ταμεία

– 13:55 Στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα μας. Χειροκρότημα από τον κόσμο

-Με την ίδια τριάδα στο κέντρο η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Σαβέφσκι διατηρεί τον Ζοάο Άλβες στην ενδεκάδα και περιμένουμε να δούμε σήμερα που είναι πιο δύσκολο το ματς, την αντίδραση ειδικά του Ασσίς που θα έχει αμυντικό ρόλο.

-Ο Ζοάο Πάολο Αντράντε κρίθηκε ανέτοιμος από τον κόουτς και βρίσκεται στον πάγκο