Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΕΚ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-2 (vids)

ΑΕΚ – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-2 (vids)

Συνέχισε το νικηφόρο της σερί η ΟΜΟΝΟΙΑ που πέρασε και από τη Λάρνακα χωρίς κανένα πρόβλημα! Οι πράσινοι βρίσκονται πλέον στη 3η θέση και μόλις δύο βαθμούς από τη 2η!

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+3′ Μπαλιά για τον Φρέντι, προλαβαίνει ο Χάιμοβ

90’+2′ Σε θέση οφσάιντ ο Τσάντο

90’+1′ Κίτρινη: Ντανιέλσον

Τελείωσε ο αγώνας στο ΓΣΠ, Αποέλ-Ανόρθωση 0-0

90′ + 4 λεπτά έξτρα χρόνος

89′ Στην αγκαλιά του Μορέιρα η μπάλα μετά από σουτ του Τομάς

88′ Νέα σημαντική απόκρουση του Μορέιρα, που αποκρούει την μπάλα σε τετ α τετ, και στην συνέχεια απομάκρυνε ο Σκέμπρι

87′ Κλέψιμο του Μαργκάσα και βγάζει την ομάδα στην αντεπίθεση. Διώχνουν οι αμυντικοί στη συνέχεια

86′ Δεν βγήκε η κομπίνα των πρασίνων

85′ Κίτρινη στον Καταλά για φάουλ στον Φρέντι εκτός περιοχής

84′ Βγαίνει πριν από τον επιθετικό της ΑΕΚ ο Μορέιρα και μαζεύει

83′ Σουτ του Παύλου, άστοχο

82′ Η ΑΕΚ κερδίζει κόρνερ μετά από παρέμβαση του Σκάρα. Απομακρύνει η άμυνα μας

81′ Κίτρινη στον Μουρίγιο για φάουλ στον Αγκουιάρ

79′ Εύκολη απόκρουση του Μορέιρα σε σουτ του Τομάς

77′ Προσπάθεια του Λέο να βγάλει την ομάδα στην αντεπίθεση, δεν περνάει τελικά η μπαλιά προς τον Φρέντι

75′ Μεγάλη ευκαιρία, κούρσα του Εφραίμ, γυρίζει στον Φρέντι που σουτάρει, σωτήρια ο Χαϊμοφ

72′ Άλβες και Ασσίς έξω, Μαργκάσα και Φρέντι μέσα. Ξεκούραση ενόψει ΑΕΛ για τους 2 άσσους!

69′ Με 10 συνεχίζει η ΑΕΚ αφού έχει τραυματιστεί και μάλλον σοβαρά ο Μάτσι. Ελπίζουμε να είναι καλά, αλλά φαίνεται να είναι πολύ σοβαρό. Στο γόνατο ο τραυματισμός.

65” Μελέ στη περιοχή μας και πάλι ο Μορέιρα. Πρέπει να ανεβούμε επειγόντως.

65′ Μεγάλη απόκρουση του Μορέιρα σε σουτ του Παύλου

63′ Κεφαλιά Πάλιτς, απόκρουση Μορέιρα. Πρέπει να ανεβεί η ΟΜΟΝΟΙΑ πάντως.

61′ Εφραίμ αντί Χριστοφή. Παίρνει ανάσες και ο Τζίμης.

58′ Η καλύτερη στιγμή ης ΑΕΚ, Πάλιτς στον Τομάς, ο Μορέιρα όμως κάνει φανταστική έξοδο και αποκρούει.

– Θα βρει χώρους και για τρίτο η ΟΜΟΝΟΙΑ, ελπίζουμε να το πετύχει να τελειώνει το παιχνίδι.

52′ Ζιλέ αντί του Ντε Κλερ

50′ Και νέα σπουδαία ευκαιρία. Ο Άλβες στο Δημήτρη που είναι 2 μέτρα πίσω από ους αμυντικούς, τους περνάει σαν σταματημένους, περνάει και τον Χαϊμοφ, πλασάρει, ο Ντε Κλερ όμως αποκρούει πριν γίνει το γκολ!

48′ Άλβες και Ασσίς συνεργάζονται υπέροχα, ο Νούνο στρώνει στον Αντρέ, το σουτ του όμως αποκρούει ο Χαϊμοφ

47′ Πολύ επικίνδυνο γύρισμα του ΆΛβες, ο Ντε Κλερ προλαβαίνει τη μπάλα πριν ο Τζίμης σουτάρει

45′ Μακρινό σουτ του Μάτσι, καμία ανησυχία

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

– Δυο αλαγές για την ΑΕΚ με την έναρξη, έξω ο Μέρσιο και ο Μέρτακας, μέσα ο Γκριν και ο Παύλου.

– Ακόμα διαμαρτύρεται ο Μπεν Σιμόν! Για μια υπόδειξη κόρνερ, στην εκτέλεση του οποίου οι παίκτες του λειτούργησαν σαν παιδάκια της προδημοτικής! Αν ήταν ο Σαβέφσκι στο κέντρο του γηπέδου να κλαίει σαν γκόμενα, θα τον είχατε πετάξει εκτός γηπέδων.

Τέλος ημιχρόνου: Πολύ καλή η ΟΜΟΝΟΙΑ, δικαιολογημένα μπροστά στο σκορ.

41′ Κάθετη του Λέο στον Τζίμη, προλαβαίνει ο Χαϊμοφ

– Φανταστική κίνηση του Άλβες που μόνος ανάμεσα σε 3, ντριπλάρει και εκτελεί τον Χαϊμοφ! Φανταστική κίνηση!

36′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΑΛΒΕΕΕΕΕΕΣ

35′ Σουτ του Πάλιτς, άουτ

30′ Ξεκάθαρο φάουλ για κάρτα του Μάτσι στο Τζίμη, ο Μασιάς δείχνει απλά φάουλ. Δεύτερη φορά που χαρίζεται στον Μάτσι.

30′ Μεγάλη ευκαιρία με το Χριστοφή. Πάσα του Νούνο τον αιφνιδιασμό, ο Τζίμης μπαίνει στη περιοχή, το σουτ του όμως πάει άουτ.

28′ Διαμαρτύρονται για ένα απλό φάουλ οι παίκτες και οπαδοί ης ΑΕΚ και θέλουν κάρτα. Μιλάμε για φάουλ χωρίς επαφή, στο κέντρο του γηπέδου.Μάλλον δεν βλέπουν ούτε αυτοί τηλεόραση.

27′ Μπαίνει στη περιοχή μας ο Τσάντο και κάνει τη σέντρα, ο Ντανιέλσον απομακρύνει.

24′ Μεγάλη φάση με τον αρχηγό Λεάντρο να σουτάρει μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ.

21′ Στο έδαφος ο Ασσίς, οι παίκτες της ΑΕΚ δεν παίζουν το φέαρ πλέι όπως είχαν κάνει οι δικοί μας πριν 7 περίπου λεπτά.

– Πολύ εκνευριστικός ο Μπεν Σιμόν φωνάζει συνεχώς τις περισσότερες φορές χωρίς λόγο.
17′ Όμορφη πάσα του Σκέμπρι στο Λέο που σουτάρει, εύκολα ο Χαϊμοφ

12′ Πρώτη κάρτα στον αγώνα στον Φαντ Ντάικ για πολύ σκληρό φάουλ στον Σκέμπρι. Ορθή.

– Κόρνερ (θα έπρεπε να δωθεί άουτ) του Αγκουϊάρ, δεν μπορούν να διώξουν οι της ΑΕΚ και ο Σκέμπρι από κοντά σκοράρει!

10′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! ΑΝΤΡΕ ΣΚΕΜΠΡΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!

9′ Αναπτύσσεται υπέροχα η ΟΜΟΝΟΙΑ, εκεί που πάει όμως να κάνει επίθεση την σταματάει ο Μασιάς, για να της δώσει φάουλ! Ήμαρτον κύριε Μασιά, τηλεόραση δεν βλέπετε;

4′  Ξανά επικίνδυνη επίσκεψη των πράσινων ο Μουρίγιο απομακρύνει τη κεφαλιά του Λέο

2′ Πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στα καρέ του αντιπάλου, αμυντικός προλαβαίνει τον Άλβες

1′ Έναρξη αγώνα, πάμε ΟΜΟΝΟΙΑ

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σπούνγκιν, Σκάρα, Αντράντε, Ντανιέλσον, Λέο, Αγκουιάρ, Ασσίς, Χριστοφή, Σκέμπρι, Α.Άλβες

ΑΕΚ: Χάιμοφ, Μέρτακας, Ντε Γκλερ, Μέρσιο, Πάλιτς, Φαν Ντάικ, Καταλά, Τσάντο, Τομάς, Μάτσι, Μουρίγιο

Διαιτητές:  Μασιάς, Κυριάκου, Ανδρέου

Pregame

16:26 Και ο Μάρκος Ράουφμαν στο γήπεδο

16:19 Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανση τους και επιστρέφουν στα αποδυτήρια

Μέσα από το παιχνίδι θα δοκιμάσει να ξεκουράσει κι άλλους βασικούς ο Σαβέφσκι. Οι επιλογές στον πάγκο: Λεβίτα, Ρουσιάς, Μαργκάσα, Φρέντι, Εφραίμ, Ζ.Άλβες, Αλαμπί

Α.Δημητρίου: “Σήμερα πρέπει να επιβληθούμε στο γήπεδο. Έχουμε προετοιμαστεί κατάλληλα. Η ΑΕΚ είναι μία ποιοτική ομάδα αλλά θεωρούμε πως έχουμε τα στοιχεία για να φθάσουμε στη νίκη. Στα προηγούμενα παιχνίδια με την ΑΕΚ μπορούσαμε να νικήσουμε. Θέλουμε σήμερα τη νίκη για τον κόσμο μας”

15:50 Λιγοστός ο κόσμος για την ώρα. Ανοικτά τα ταμεία του ΓΣΖ και σίγουρα όσοι πάνε, θα το κάνουν την τελευταία στιγμή

Δίδυμο Αντράντε-Ντανιέλσον στο κέντρο της άμυνας, Μπρούνο στα χαφ και Σκέμπρι στο φτερό, οι αλλαγές του Τόνι Σαβέφσκι. Ο κόουτς ξεκουράζει τους Αλαμπί και Εφραίμ.