Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-0

Ανόρθωση-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-0

img_9458

Ανεπιθύμητο αποτέλεσμα στο Παπαδόπουλος με Ανόρθωση και ΟΜΟΝΟΙΑ να μένουν στο 0-0.

Ο αγώνας μεταξύ της ΑΕΚ με το Αποέλ θα διεξαχθεί αύριο.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ

1 ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ282143561367
2 ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ291883572462
3 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ291865562260
4 ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ281846532358

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90′ +3′ Κόρνερ για Ανόρθωση. Κεφαλιά του Ίλιτς έξω

90′ +1 Μαργκάσα στη θέση του Φρέντι

90′ +1′ Σουτ του Οχαγιόν, σε σώματα

90′ + 3 λεπτά

90′ Απομακρύνει η άμυνα μας. Οι παίκτες της Ανόρθωσης ζητάνε πέναλτι σε πέσιμο του Ζόρζε.

89′ Φάουλ στο κόρνερ για Ανόρθωση

89′ Γρήγορη αντεπίθεση από τον Τζίμη, αλλά κακή πάσα στη συνέχεια προς τον Άλβες

88′ Σωτήρια απόκρουση στην γραμμή από τον Αντράντε

87′ Διώχνει η άμυνα της Ανόρθωσης στο κόρνερ

86′ Διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μάστρου, σε σουτ του Φρέντι.

84′ Φάουλ κοντά στο κόρνερ για την Ανόρθωση. Περνάει εκτός η μπάλα

82′ Ρονκάτο στη θέση του Οκκά

81′ Ο Άλβες στη θέση του Σκέμπρι. Ο Βραζιλιάνος πάει στην κορυφή και ο Φρέντι στο αριστερό άκρο

81′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Τζίμη! Σουτ του διεθνή κύπριου, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!

80′ Τη χειρότερη επιλογή κάνει ο Φρέντι που φάτσα με την εστία, κάνει σουτ στα περιστέρια. Κακός σήμερα ο Αγκολέζος.

79′ Σε θέση οφσάιντ ο Λαβόρδε

78′ Οχαγιόν στη θέση του Σπαντάτσιο

76′ Πολύ καλό σουτ του Λαβόρδε, λίγο άουτ

– Ο Φρέντι κάνει κακή επιλογή σε δυο καλές επιθέσεις της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Πάμε Φρέντι…

72′ Σουτ του Αλέξα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα καταλήγει στο χωριό Λειβάδια.

71′ Ξεκάθαρο φάουλ στο Φρέντι στο ύψος της περιοχής, ο Αναστασίου δείχνει παίζεται.

70′ Διπλή τεράστια ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Πρώτα ο Μάστρου αποκρούει τετ α τετ του Τζίμη και μετά το σουτ του Σοάρες πάει άουτ.

65′ Μέσα ο Χριστοφή, έξω ο Εφραίμ. Πάμε Δημήτρη!

63′ Ωραία στον αιφνιδιασμό η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Μάστρου διώχνει σε κόρνερ τη πάσα του Εφραίμ προς τον Φρέντι

63′ Σουτ του Φρέντι, αποκρούει ο Μάστρου

62′ Έξω ο Κάλβο, μέσα ο Σκοπελίτης

61′ Σουτ του Ίλιτς, ο Μορέιρα που δεν έβλεπε, αποκρούει με υπερένταση

60′ Σέντρα Εφραίμ, η μπάλα περνάει και φτάνει στο Μάστρου

– Μέτριο το παιχνίδι…

50′ Πολύ καλό σουτ του Εφραίμ, αποκρούει με υπερένταση ο Μάστρου.

48′ Μεγάλο λάθος του Ίλιτς, ο Σκέμπρι κλέβει και ψάχνει τον Ασσίς προλαβαίνει ο Ζόρζ

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου: Ανεκδιήγητος ο Αναστασίου, νευρικό παιχνίδι. Απίστευτες αποφάσεις από ένα ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΔΙΑΙΤΗΤΗ, μέτριο το παιχνίδι.

44′ Κακό σουτ του Ασσίς.

43′ Νέα καρατιά αυτή τη φορά από τον Άντιτς στο Σκέμπρι και πάλι μόνο κάρτα. Ο Οκκάς σπριντάρει από την επίθεση του να κάνει ιστορίες και ο Αναστασίου δίνει κάρτα στο Σκέμπρι. ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ.

42′ Πέναλτι στο Σκέμπρι, δίνει επιθετικό φάουλ ο καραγκιόζης!

41΄Φάση διαρκείας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, με δυο σουτ από Νούνο και Σοάρες, δεν έρχεται γκολ

40′ Ξανά ο Αλέξα από πίσω στον Ασσίς, ούτε τώρα κάρτα ο Αναστασίου

39′ Καλή σέντρα του Σκάρα, λίγο πάνω από το κεφάλι του Φρέντι.

37′ Ο Αλέξα κτυπάει το Σοάρες αφού η μπάλα έφυγε και δεν παίρνει κάρτα. Στη συνέχεια διαμαρτύρεται κιόλας. Αυτόν τον Αλέξα στο ΓΣΠ πρέπει να τον τακτοποιήσουμε καλά, δεν ξεχνάμε βλακάκο γιαυτό φρόντισε να είσαι “τραυματίας” πάλι.

31′ Σουτ του Κάλβο στη κλειστή του Ζοσέ, αποκρούει εντυπωσιακά ο Μορέιρα.

31′ Ξανά ο Οκκάς στη περιοχή μας, προλαβαίνει ο Ντανιέλσον. Πρέπει να ανεβούμε.

29′ Ευκαιρία την Ανόρθωση ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΟΦΣΑΙΝΤ Ο ΟΚΚΑΣ, το δίνει ο βοηθός αν και ο Οκκάς πρόλαβε να πλασάρει και ο Ντανιέλσον απέκρουσε στη γραμμή.

26′ Στη περιοχή μας η Ανόρθωση, προλαβαίνει ο Ντανιέλσον το Λαμπάν.

25′ Κόρνερ για την Ανόρθωση. Ο Ζορζ βγάζει έξω τη μπάλα.

22′ Κίτρινη στο Σπούγκιν για τράβηγμα. Ορθή, συγκριτικά με τις καρατιές των Ανορθωσιατών όμως, δεν ήταν για κανένα λόγο.

21′ Ξανά σκληρό φάουλ από πίσω, αυτή τη φορά ο Κάλβο. Ούτε κάρτα! Τι θα γίνει ρε Γιαννάκη; Θα παίξουμε και λίγο 50-50;

– Καλύτερη η ΟΜΟΝΟΙΑ, αλλά πέραν της κεφαλιάς του Αντράντε, δεν έκανε άλλη φάση.

16′ ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΣΤΟ ΚΟΛΙΝ Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΚΙΤΡΙΝΗ. Έλεος ρε καραγκιόζηδες ΕΛΕΟΣ.

13′ Μεγάλη ευκαιρία, σέντρα Σκάρα, μόνος κεφαλιά ο Αντράντε άουτ

11′ Πολύ σκληρό φάουλ με τα δύο, που σηκώνει και κόκκινη του Λαβόρδε στονΕφραίμ, ο Αναστασίου μόνο κίτρινη. Όσο σκεφτόμαστε για τι φάουλ πήραμε φέτος κίτρινες και κόκκινες και αυτά τα πράγματα περνάνε στο φλου, ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι μας.

8′ Μπαλιά του Εφραίμ, αποκρούει η άμυνα

5′ Ένα λεπτό αργότερα, ο Αναστασίου δίνει κάρτα στον Αντράντε για φάση που παίρνει μπάλα!!!

4′ Αγκωνιά του Αλέξα στα μούτρα του Σκέμπρι, εσκεμμένη, 2 μέτρα από τον Αναστασίου που δεν δίνει καν κίτρινη.

1′ Έναρξη αγώνα

ΑΝΟΡΘΩΣΗ:Μάστρου, Άντιτς, Ζόρζε, Ίλιτς, Κόλιν, Σπαντάτσιο, Αλέξα, Λαμπάν, Λαβόρδε, Κάλβο, Οκκάς
[Ζαχαρουδιού, Ρονγκάτο, Σκοπελίτης, Οικονόμου, Γκάλαμαζ, Ρέζεκ, Οχαγιόν]

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σπούνγκιν, Σκαραμοτσίνο, Αντράντε, Ντανιέλσον, Σοάρες, Λεάντρο, Ασσίς, Σκέμπρι, Εφραίμ, Φρέντι
[Λεβίτα, Αγκουιάρ, Αλαμπί, Ζ.Άλβες, Μαργκάσα, Χριστοφή, Α.Άλβες]

Διαιτητής: Γ.Αναστασίου ( Αθηνόδωρος Ιωάννου, Αριστείδης Χρίστου – 4ος Διαιτητής: Αντώνης Χριστοδούλου)

PreGame

16:52 Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες

16:40 Λιγοστός ο κόσμος στο γήπεδο

Α.Δημητρίου: “Έχουμε στα χέρια μας τη δική μας τύχη. Θα κάνουμε αυτά που πρέπει για να πετύχουμε τους στόχους μας. Γυρίζουμε σελίδα και κρατάμε την προσπάθεια των παικτών και την στήριξη του κόσμου, και ήρθαμε εδώ για να πάρουμε το διπλό. Θέλουμε να βγάλουμε την ομάδα Ευρώπη, για 1000 λόγους. Είχαμε μια μέρα να δουλέψουμε, και θα προσπαθήσουμε σήμερα αποφασισμένα να κερδίσουμε το παιχνίδι. Οι παίκτες το θέλουν πάρα πολύ”

*Την εμπειρία του Ντανιέλσον επιλέγει σήμερα ο Σαβέφσκι. Ο Βραζιλιάνος ήταν βασικός και στο προηγούμενο παιχνίδι πρωταθλήματος, ενώ στο Κύπελλο με την ΑΕΛ είχε αγωνιστεί ο Αλαμπί, κάνοντας σημαντικά λάθη.

16:18 Στον αγωνιστικό χώρο ήδη η ΟΜΟΝΟΙΑ για προθέρμανση. Χειροκρότημα από τους 400 περίπου φίλους της ομάδας μας που βρίσκονται ήδη στην βόρεια εξέδρα

* Επιλέγει να ξεκουράσει τους Χριστοφή και Άλβες ο Τόνι Σαβέφσκι. Ο κόουτς επαναφέρει τους Φρέντι και Σκέμπρι στην ενδεκάδα. Ίσως να δούμε στην πορεία σαν αλλαγή τον Κύπριο διεθνή και τον Βραζιλιάνο φορ.