Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ 4-3

Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ 4-3

Τέλος Αγώνα

90+3λεπτά

86′ Φρέντι στη θέση του Σπούνγκιν

85′ Απίστευτο ακυρώνεται κανονικό γκολ του Ντανιέλσον! Ο βοηθός σηκώνει χωρίς λόγο την σημαία!

83′ Ευστοχεί ο Μαντούκα και 4-3

82′ Πέναλτι στο Αποέλ! Ο Σκάρα βρίσκει μπάλα πρώτα αλλά ο Δημητρίου δίχνει την άσπρη βούλα! Διαμαρτυρίες από τους πράσινους

Κίτρινη στον Ασσίς που χάνει και αυτός το παιχνίδι με ΑΕΚ

80′ Κίτρινη για φάουλ και στον Αντράντε

Σκέμπρι στη θέση του Εφραίμ

78′ Κίτρινη στον Εφραίμ που χάνει το επόμενο παιχνίδι

77′ Άρχισε το σπρώξιμο. Καθαρό φάουλ του Μπούντιμιρ στον Ντανιέλσον, τίποτα ο Δημητρίου και χάνει μεγάλη ευκαιρία το Αποέλ.

75′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΑΛΒΕΣ ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΛΠΙΚΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ αποελ! ΣΕΝΤΡΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΕ ΚΑΙ 3-3

70′ ΓΚΟΛ για το Αποέλ. Ο Μοράις από κοντά σκοράρει και κάνει το 3-2. Ξεκάθαρο οφσάιντ του Ολιβέιρα στην αρχή της φάσης. Τέτοια ώρα τέτοια λόγια.

69′ Μεγάλη ευκαιρία και για το Αποέλ, ο Μπούντιμιρ από 2 μέτρα κάνει κεφαλιά άουτ.

68′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ντανιέλσον να πλασάρει προ κενής εστίας μετά από λάθος του Πάρντο, ο Καρυπίδης στη γραμμή!

– Αγκουϊάρ αντί Σοάρες

67′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Εφραίμ. Ο Λέο έδωσε εξαιρετική κάθετη, ο Γιώργος τετ α τετ, ο Πάρντο όμως τον κλείνει.

– Εξακολουθεί να είναι κακή η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ούτε το γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα που πέτυχε τη βοήθησε. Εκείνοι πυ είναι πίσω είναι οι 3 μέσοι.

65′ Boυτάει ο Χαραλαμπίδης, δεν δίνεται κάρτα.

60′ ΓΚΟΛ 2-2 ο Μπούντιμιρ σκοράρει από κοντά μετά από πάσα του Αλωνεύτη.

– Μακρινή μπαλιά του Εφραίμ, ο Τζίμης κατεβάζει, χορεύει τον Αλεξάνδρου και με αριστερό βολέ στέλνει τη μπάλα σε ένα σημείο που ο Πάρντο δεν μπορεί να αντιδράσει.

54′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΝΤΟ. ΜΕΓΑΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΧΡΙΣΤΟΦΗ!

50′ Σωτήρια επέμβαση του Αντράντε σε τετ α τετ του Μπούντιμιρ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει μπει πολύ άσχημα και οι μέσοι πρέπει να ανεβούν. Μοιάζε κομμένη η ομάδα.

-Δεν μπήκε καλά η ΟΜΟΝΟΙΑ

48′ έντονες διαμαρτυρίες του Πίντο, δεν δίνει κάρτα ο Βασίλης.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45’+2 Τέλος ημιχρόνου

45+1′ Νέα απόκρουση του Ζοσέ.

45′ Μεγάλη απόκρουση του Μορέιρα σε σουτ του Μαντούκα.

42′ Κάρτα στο Χριστοφή για διαμαρτυρία.

37′ Πολύ καλό σουτ του Μαντούκα, η μπάλα στο δοκάρι. Βρήκε πολύ χώρο ο Μαντούκα, πρέπει να ανεβούμε λίγο.

35′ Καλό φάουλ του Σέρτζιο η μπάλα λίγο άουτ.

32′ Σέντρα του Σκάρα, ο Ολιβέιρα προλαβαίνει τελευταία στιγμή τον Άλβες

30′ Σουτ του Άλβες, ο Πάρντο αποκρούει

28′ Μεγάλη απόκρουση του Μορέιρα σε σουτ του Αλωνεύτη.

– ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΟ ΤΑΚΛΙΝ ΤΟΥ ΟΛΙΒΕΙΡΑ ΣΤΟΝ ΣΠΟΥΓΚΙΝ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΚΙΤΡΙΝΗ Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΠΕΒΑΛΕ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΣΙΤΙΚΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΤΟ ΜΑΡΓΚΑΣΑ ΓΙΑ ΦΑΟΥΛ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ.

24′ Μεγάλη ευκαιρία με το Χριστοφή, προ κενής εστίας αλλά εκτός ισορροπίας, ο Τζίμης δεν μπορεί να σκοράρει. Προηγήθηκε μαγική συνεργασία Εφραίμ Άλβες.

– Βρέθηκε το ριπλέι. Δύσκολη φάση.

– Ήταν η μαγική ενέργεια του Ασσίς, την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Εφραίμ που σέντραρε και ο Καρυπίδης κάρφωσε τον Πάρντο.

19′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΚΑΡΥΠΙΔΗ ΑΥΤΟΓΚΟΛ

16′ ΡΕ ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ. Νέα μεγάλη ευκαιρία, ο Ασσίς εντελώς μόνο πλασάρει πάνω από τον Πάρντο, άουτ.

15′ Και νέα ευκαιρία, ο Χριστοφή χορεύει την άμυνα, σουτάρει από το πέναλτι ψηλά άουτ. ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ

14′ Ασσίς το σουτ, άουτ

13′ Και νέα ευκαιρία, ο Ασσίς σουτάρει η μπάλα ελάχιστα πάνω.

13′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Ασσίς μετά από φάση διαρκείας να σουτάρει και τον Πάρντο να αποκρούει σε κόρνερ.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Άλβες ντριπλάρει τον Πάρντο, ο πορτιέρο του Αποέλ όμως τον προλαβαίνει

-ΟΦΣΑΙΝΤ Ο ΜΠΟΥΝΤΙΜΙΡ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΙΠΛΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛ, ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ, ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ.

10′ Σέντρα σουτ του Ασσίς, αποκρούει ο Πάρντο

8′ Απειλητικά μπροστά ο Άλβες, φάουλ για κάρτα ο Καρυπίδης, δίνει απλά το φάουλ ο Δημητρίου.

– ΡΙΠΛΕΙ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ

4′ Σουτ του Χριστοφή, άουτ

– ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΡΙΠΛΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΦΣΑΙΝΤ. ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΑΝ ΕΝΤΟΝΑ

1′ ΓΚΟΛ Ο Αλωνεύτης ανοίγει το σκορ με σουτ μέσα από τη περιοχή. Μυρίζει οφσάιντ

1′ Έναρξη αγώνα

Αποέλ: Πάρντο, Σέρτζιο, Αλεξάνδρου, Ολιβέιρα, Καρυπίδης, Πίντο, Μοράις, Μαντούκα, Χαραλαμπίδης, Αλωνεύτης, Μπούντιμιρ

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σπούνγκιν, Ντανιέλσον, Αντράντε, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες, Λέο, Ασσίς, Εφραίμ, Χριστοφή, Άλβες

(Λεβίτα, Κυριάκου, Μαργκάσα, Αγκουϊάρ, Σκέμπρι, Φρέντι, Αλαμπί)

Διαιτητής: Β.Δημητρίου (Σωτήρης Βίκτωρος, Αγγέλα Κυριάκου – 4ος: Χρίστος Νικολαΐδης)

PreGame

– ΔΕΝ έκαναν αψίδα οι παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

– 8 παίκτες μας στο όριο. Πρόκειται για τους Λεάντρο, Ασσίς, Σκαραμοτσίνο, Εφραίμ, Σπούγκιν, Αλαμπί, Ντανιέλσον και Φρέντι. Προσοχή στο Βασίλη.

17:47: Ολοκλήρωσε το ζέσταμα η ομάδα μας

Α.Δημητρίου: “Είναι ένα πολύ σημαντικό, θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε τη νίκη. Νιώθουμε ότι έχουμε την καλύτερη ομάδα και θα το δείξουμε στο γήπεδο. Με τη νέα σεζόν θέλουμε να παίζουμε στο Γιουρόπα Λιγκ. Μέσα από τις δυσκολίες που είχαμε φέτος, η ομάδα πέτυχε κάτι απίθανο. Μαζί με τον κόσμο μας θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε για να πετύχουμε την έξοδο την Ευρώπη και ακολούθως να δούμε τον προγραμματισμό για τη νέα σεζόν. Δεν επηρεαζόμαστε από την φιέστα του αντιπάλου, στο γήπεδο παίζεται ο αγώνας”.