Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 90λεπτο ο Εφραίμ (Video)

90λεπτο ο Εφραίμ (Video)

Σε ολόκληρο το σημερινό παιχνίδι της Εθνικής Κύπρου με αντίπαλο την Αλβανία αγωνίστηκε ο αρχηγός της ομάδας μας. Η Εθνική Ανδρών ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου τερματίζοντας στην τελευταία θέση του 5ου ομίλου με 5 βαθμούς συγκομιδή. Στο σημερινό παιχνίδι που τέλειωσε 0-0 ο Γιώργος Εφραίμ ήταν αρκετά κινητικός, πήρε τη μπάλα στα πόδια του αλλά δεν έγινε απειλητικός προς την αντίπαλη εστία παρά μόνο σε μια στημένη φάση στο 74ο λεπτό, όπου εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι της Αλβανίας, όπως μπορείτε να δείτε και στο βίντεο πιο κάτω. Ο Χάρης Κυριάκου ήταν για ακόμη μια φορά στον πάγκο και δεν πήρε κάποια λεπτά συμμετοχής.  Από αύριο Γιώργος και Χάρης επιστρέφουν στις προπονήσεις της ΟΜΟΝΟΙΑΣ και στρέφουν το μυαλό τους στο παιχνίδι πρωταθλήματος με την ΑΕΚ.

Βαριά ήττα με 6-0 από τη Δανία δέχθηκε η Μάλτα. Σε όλο το παιχνίδι αγωνίστηκε ο Αντρέ Σκέμπρι που αύριο μπαίνει στο αεροπλάνο με προορισμό τη Λάρνακα.