Home TOP NEWS Τεσσάρα ο Απόλλωνας στην ΑΕΖ – Με ανατροπή η Ανόρθωση

Τεσσάρα ο Απόλλωνας στην ΑΕΖ – Με ανατροπή η Ανόρθωση

papoulis-apollon

Στο Τσίρειο, η Ανόρθωση βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Άρη με γρήγορο τέρμα από το Μηνά Αντωνίου, όμως ο Κολούνγκα με πέναλτι στο 71ο λεπτό και ο Καμπρέρα στο 73ο λεπτό ανέτρεψαν τα σε βάρος της δεδομένα.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την Ανόρθωση στους δύο αγώνες που έδωσε στο Πρωτάθλημα Cyta. Χωρίς νίκη παραμένει ο Άρης.

Εύκολο πέρασμα του Απόλλωνα από τo Παφιακό, καθώς επικράτησε της ΑΕ Ζακακίου με 4-0. Χαλαρό απόγευμα για την Λεμεσιανή ομάδα που έφθασε στους 7 βαθμούς με δύο νίκες και μία ισοπαλία σε τρία ματς.

Το σκορ άνοιξε ο Φώτης Παπουλλής στο 25ο λεπτό. Ο Γκιέ έκαμε το 2-0 στο 36′. Δύο γκολ επιτεύχθηκαν και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Άλεξ Ντα Σίλβα στο 68′ έκανε το 3-0 και το τελικό 4-0 ήρθε από τον Παπουλλή ξανά.

Στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”, ο Ερμής πέτυχε την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα, 1-0 την Αναγέννησης Δερύνειας.

Ο Ντα Σίλβα στο 62ο λεπτό πέτυχε το νικητήριο γκολ για τον Ερμή που αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 63ο λεπτό λόγω αποβολής του Χριστόφ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Ερμής έχασε πέναλτι στο 67ο λεπτό αφού την εκτέλεση του Ντε Μέλο απέκρουσε ο Μάστρου.