Home TOP NEWS Όχι ξανά νεκρά διαστήματα

Όχι ξανά νεκρά διαστήματα

Στο Α’ ημίχρονο η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν ξανά πολύ καλή. Κατακρίβιαν έπαιζε μόνη της σε κάποιες φάσεις, με την κατοχή στο τέλος των 45 λεπτών να δείχνει το πελώριο 72-28. Μια ολιγωρία στο Β’ ημίχρονο ήταν αρκετή για να σκοράρει ο Άρης, να χάσει η ΟΜΟΝΟΙΑ την οργάνωση της και η αλήθεια, για λίγο να τρομάξουμε.

Από το γκολ του Άρη μέχρι το 3ο γκολ της ομάδας μας με τον Ντάρμπισαϊαρ, πήγαμε να θυμηθούμε τις πρώτες αγωνιστικές. Ο αντίπαλος με εξαίρεση μια φάση στην οποία ο Γιούσεφ ήταν 3 μέτρα οφσάιντ δεν απείλησε ιδιαίτερα, η ΟΜΟΝΟΙΑ όμως με τη σειρά της δεν πατούσε το ίδιο καλά και έκανε εύκολα λάθη.

Γενικώς η νίκη της ομάδας μας ήταν άνετη, εκείνο το 10λεπτο όμως είναι εκεί για να μας θυμίζει πως πολλές φορές τις άνετες νίκες από τα θρίλερ και τα δράματα, χωρίζουν λεπτομέρειες. Ξεκάθαρα η διαφορά μεταξύ επιτυχίας και αποτυχίας στην ΟΜΟΝΟΙΑ κρίνεται από το πόσο θα περιορίσει ή θα εξαλείψει τέτοια διαστήματα και γενικώς τις όποιες μεσοαμυντικές τις αδυναμίες. Όχι ξανά εύκολα λάθη!