Home TOP NEWS “Διπλό” στο 88′ η ΑΕΛ – Ισοφάρισε τον Απόλλωνα στο φινάλε η...

“Διπλό” στο 88′ η ΑΕΛ – Ισοφάρισε τον Απόλλωνα στο φινάλε η Ανόρθωση

lafrance

Τη νίκη με γκολ του Λαφράνς στο 88ο λεπτό του αγώνα κόντρα στον Ερμή πέτυχε η ΑΕΛ και μείωσε τη διαφορά που την χωρίζει από την κορυφή στους δύο βαθμούς.

Η Λεμεσιανή ομάδα ισοβαθμεί με τον Αποέλ στη 2η θέση, έχοντας αμφότεροι από 30 βαθμούς, έναντι 32 της ΑΕΚ.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα:

mar_8936

Ισόπαλο 1-1 έληξε το σημερινό παιχνίδι στο Τσίρειο στάδιο μεταξύ του Απόλλωνα και της Ανόρθωσης. Η Λεμεσιανή ομάδα άνοιξε το σκορ με τον Φώτη Παπουλή στο 28ο λεπτό και η Ανόρθωση της στέρησε τη νίκη δύο λεπτά πριν το 90′ με τον Καμπρέρα. Τα στιγμιότυπα:

Στο Δασάκι, ο Εθνικός πέτυχε σημαντική νίκη με 2-0 επί του Άρη. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ο Κατσαράβα που πέτυχε και τα δύο τέρματα του Εθνικού στο 47′ και στο 61′. Δείτε πως εξελίχθηκε ο αγώνας: