Home TOP NEWS Match Report: Ήττα ξανά και η κατηφόρα συνεχίζεται

Match Report: Ήττα ξανά και η κατηφόρα συνεχίζεται

Ακόμα μία ήττα στο πρωτάθλημα καταγράφει απόψε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Χάσαμε με 1-0 από την Ανόρθωση σε ένα μάτς στο οποίο για ακόμα μία φορά ήμασταν ανούσιοι, οι ευκαιρίες που δημιουργήσαμε ήταν 1-2, η αντίπαλος μας χωρίς να είναι καλύτερη μας στο πρώτο μέρος πέτυχε γκολ ενώ θα μπορούσε να πετυχει κι άλλα στο δεύτερο μέρος.

Η ήττα αυτή μας βγάζει μάλλον οριστικά εκτός της μάχης για τον τίτλο. Τα μαθηματικά ναι μεν βγαίνουν όμως η ΟΜΟΝΟΙΑ δείχνει ανήμπορη. Κρίμα γιατί πετάξαμε στον κάλαθο των αχρήστων την προοπτική που δημιουργήθηκε μετά τον τίτλο που κατακτήσαμε.

Το μοναδικό γκολ στον αγώνα πέτυχε ο Κατσαράβα στο 37’

Στο 6ο λεπτό ο Ζαχαρίου έκανε ένα αδύναμη  κεφαλιά  την οποία απέκρουσε εύκολα ο Λόρια.

Στο 7ο λεπτό ο Ουάρντα επιχείρησε σουτ έξω από την περιοχή όμως ήταν άστοχο.

Στο 10ο λεπτό ο Ουάρντα έκανε ξανά σουτ από μακριά, κόντραρε η μπάλα και πήγε πάνω στον Φαμπιάνο.

Στο 15ο λεπτό ο Μιξ βρέθηκε στα όρια της αντίπαλης περιοχής και σε θέση για σουτ, το έκανε όμως πρόλαβε αμυνόμενος να βάλει κόντρα και η μπάλα πήγε στον Λόρια χωρίς δύναμη.

Στο 20ο λεπτό ο Πόποβιτς έβγαλε μπαλιά στον Κατσαράβα, έκανε εξαιρετική άμυνα όμως με το κεφάλι ο Γιούστε.

Στο 27ο λεπτό ο Κατσαράβα έκανε σουτ έξω από την περιοχή κόντραρε και πήγε στον Φαμπιάνο.

Στο 37ο λεπτό ο Χριστοδουλόπουλος πήρε μπάλα από δεξιά, υπό την πίεση του Γιούστε κατάφερε να δώσει στον Ντέλετιτς μέσα στην περιοχή έδωσε στον Ουάρντα που έκανε σουτ, μπήκε στην πορεία της μπάλας και σκόραρε στο κενό τέρμα.

Στο 44ο λεπτό ο Ζαχαρίου βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Λόρια από πλάγια δεξιά, έκανε με δύναμη σουτ το οποίο απέκρουσε ο Λόρια δύσκολα.

Β Ημίχρονο:

Το πρώτο σουτ στην επανάληψη έγινε από την Ανόρθωση με τον Ντέλετιτς στο 47ο λεπτό. Δεν ανησύχησε ο Φαμπιάνο.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Ζαχαρίου στο 48ο λεπτό όταν ο Ζαχαρίου έκανε φάουλ στον Κορέια έξω από την περιοχή.

Στο 49ο λεπτό ο Χριστοδουλόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ έξω από την περιοχή, απευθείας και ανάγκασε τον Φαμπιάνο σε πολύ μεγάλη απόκρουση.

Στο 52ο λεπτό εκτελέστηκε φάουλ, πετάχτηκε ο Ρισβάνης, έπισε την κεφαλιά και σκόραρε όμως ήταν σε θέση οφσάιντ τη στιγμή που βγήκε η σέντρα.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Τσέποβιτς στο 53ο λεπτό για διαμαρτυρία στον Βασίλη Δημητρίου.

Οι πρώτες αλλαγές έγιναν από τον Μπεργκ στο 58ο λεπτό. Γκόμεθ και Ζαχαρίου βγήκαν και μπήκαν οι Παπουλής και Ιγιάγι.

Στο 59ο λεπτό βγήκε μπαλιά από τον Λέτσιακς από αριστερά, ο Ιγιάγια πετάχτηκε έπιασε την κεφαλιά όμως ήταν πολύ άστοχη.

Τεράστια ευκαιρια χάθηκε στο 62ο λεπτό από τον Λοϊζου ο οποίος πήρε μπάλα στην περιοχή έκανε ντρίμπλες και απελευθερώθηκε, έκανε σουτ μόνος μπροστά στον Λόρια όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Ανόρθωσης.

Δευτερόλεπτα αργότερα ο Ουάρντα βρέθηκε σε θέση για σουτ έξω από την περιοχή μας, το έκανε όμως ο Φαμπιάνο απέκρουσε.

Στο 63ο λεπτό ο Λανγκ έκανε σουτ από τα 35 μέτρα το οποίο ήταν άστοχο.

Στο 66ο λεπτό ο Φαμπιάνο έκανε άλλη μία μεγάλη απόκρουση στο σουτ με δύναμη του Χριστοδουλόπουλου.

Στο 69 ο Σέχου έβγαλε σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Τσέποβιτς έπιασε υπό πίεση κεφαλιά αδύναμη όμως.

Πολύ μεγάλη απόκρουση στο 70ο λεπτό από τον Φαμπιάνο ο οποίος με το πόδι απέκρουσε το πολύ δυνατό σουτ του Χριστοδουλόπουλου.

Στο 72ο λεπτό ο Ντέλετιτς έκανε πλασέ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Φαμπιάνο.

Στο 75ο λεπτό  ο Σέχου έδωσε τη θέση του στον Ψάλτη.

Στο 80 μπήκε ο Κακουλής στη θέση του Τσέποβιτς και ο Παναγιώτου στη θέση του Μπασιρού.

Στο 83ο λεπτό ένα κόρνερ εκτέλεσε η Ανόρθωση, έπιασε την κεφαλιά ο Ρισβάνης η μπάλα πήγε στον Φαμπιάνο.

Στο 94ο λεπτό ο Ατιεμουέν τελείωσε πολύ καλά μία φάση όμως του είπε όχι ο Λόρια.