Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ημίχρονο: Πίσω στο σκορ και τώρα έχουμε βουνό μπροστά μας…

Ημίχρονο: Πίσω στο σκορ και τώρα έχουμε βουνό μπροστά μας…

Μπήκε πιο καλά στο γήπεδο ο Άρης και ήταν στο ξεκίνημα πιο επιθετικός. Μάλιστα πριν τη συμπλήρωση του πρώτου πενταλέπτου πάτησε και τρεις φορές στην περιοχή μας με προϋποθέσεις. Μετά το 10λεπτο αρχίσαμε να ισορροπούμε κάπως στο γήπεδο και να προσπαθούμε να φτιάξουμε κι εμείς φάσεις.

Σε γενικές γραμμές ο Άρης ήταν πιο πιεστικός στον αγωνιστικό χώρο και κατέγραψε περισσότερες τελικές προσπάθειες, οι πλείστες με σουτ έξω από την περιοχή. Πάντως σε ότι αφορά στη κατοχή της μπάλας, το ποσοστό ήταν σχεδόν στο απόλυτο μοιρασμένο.

Ο Άρης έχασε τεράστια ευκαιρία ύστερα από κόρνερ, και λίγο αργότερα ξανά από κόρνερ σκόραρε γοα το 1-0 με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Έχουμε βουνό να ανέβουμε αφού δείξαμε στο πρώτο 45λεπτο δυσκολία να φτιάξουμε ευκαιρίες. Αντίθετα ο Άρης έφτανε με χαρακτηριστική ευκολία στη περιοχή μας.

Στο 9ο λεπτό ο Καζού πήρε μπάλα στην πειροχή μας, πήγε πλάγια κοντά στην εστία μας, έκανε σουτ το οποίο απέκρουσε με τάκλιν ο Γιούστε.

Στο κόρνερ ο Μπέγκντστον έκανε σουτ το οποίο απέκρουσε νέ αο κόρνερ ο Ουζόχο.

Στο 13ο λεπτό ο Μπέζους κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή του Άρη, το εκτέλεσε ο Λέτσιακς άστοχα.

Στο 14ο λεπτό ο Κασάμα πήρε μπάλα έξω από την αντίπαλη περιοχή, έκανε σουτ το οποίο έφυγε ψηλά.

Στο 17ο λεπτό ο Κακόριν έκανε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή μας, πάνω στον Ουζόχο.

Στο 20ο ο Μπέγκντσον έκανε πλασέ έξω από την περιοχή μας άστοχο.

Στο 21′ ο Στρούσκι έκανε σουτ έξω από την περιοχή μας πάνω στον Ουζόχο.

Τεράστια ευκαιρία έχασε ο Άρης στο στο 30ο λεπτό. Εκτέλεσε κόρνερ ο Μπαμπίκα, ο Μουσούντα πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας μας, έπιασε την κεφαλιά μόνος απέναντι στο τέρμα πόμως αστόχησε.

Στο 38ο λεπτό ο Μπαμπίκα εκτέλεσε κόρνερ, έπιασε κεφαλιά ο Κοκόριν από κοντά για να σκοράρει.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με ένα άτσαλο και άστοχο σουτ Μπρούνο από τα όρια της περιοχής.