Home SPORTS NEWS Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της (videos)

Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της (videos)

Αυτή την φορά ήταν η Γιουνάιτεντ που δέχθηκε γκολ στο τέλος και έχασε βαθμούς. Στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» (το ματς έγινε με χιονόπτωση), με τέρμα του Ντέμπσεϊ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Τότεναμ κατάφερε και ισοφάρισε σε 1-1 τους «κόκκινους διαβόλους», που είχαν προηγηθεί με τον Ρόμπι Φαν Πέρσι στο 25’.

Η Γιουνάιτεντ διατήρησε πάντως τη θετική παράδοση, που τη θέλει να μην έχει χάσει στο Λονδίνο από τους «πετεινούς» από το 2001, αλλά η διαφορά της από την δεύτερη Σίτι μειώθηκε στους πόντε πόντους (56-51). Η Τότεναμ με 41 πόντους είναι 4η…

Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής
Σάββατο 19/01
Λίβερπουλ – Νόριτς 5-0 (26′ Χέντερσον, 36′ Λουίς Σουάρες, 59′ Στάριτζ, 66′ Τζέραρντ, 74′ αυτ. Ράιαν Μπένετ)
Μάντσεστερ Σίτι – Φούλαμ 2-0 (2′ και 69′ Νταβίντ Σίλβα)
Νιούκαστλ – Ρέντινγκ 1-2 (35′ Καμπάγ / 71′ και 77′ Λε Φοντρ)
Σουόνσι – Στόουκ 3-1 (49′ Μπεν Ντέιβις, 57′ και 80′ Τζόναθαν ντε Γκουζμάν / 92′ Μάικλ Όουεν)
Γουέστ Χαμ – ΚΠΡ 1-1 (68′ Τζο Κόουλ / 14′ Ρεμί)
Γουίγκαν – Σάντερλαντ 2-3 (5′ αυτ. Βόγκαν, 79′ Άνχελο Ενρίκες / 17′ πέν. Γκάρντερ, 21′ και 42′ Στίβεν Φλέτσερ)
Γουέστ Μπρομ – Άστον Βίλα 2-2 (49′ Μπραντ, 84′ Οντεμβίγκι / 12′ Μπεντέκ, 31′ Αγκμπονλαχόρ)