Home SPORTS NEWS Ίδρωσε αλλά τα κατάφερε η Μπαρτσελόνα (vid)

Ίδρωσε αλλά τα κατάφερε η Μπαρτσελόνα (vid)

Η Μπαρτσελόνα, επηρεασμένη από την ήττα από την Μίλαν για το champions league, δυσκολεύτηκε να νικήσει την μαχητική Σεβίλλη για την 25η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι «μπλαουγκράνα» βρέθηκαν πίσω σκορ, καθώς οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο 42ο λεπτό με τον Μποτία. Το καμάρι της Βαρκελώνης στο δεύτερο μέρος του ματς, ανέβασαν τον ρυθμό τους και ισοφάρισαν αρχικά με τον Βίγια στο 52′ και ο Μέσι διαμόρφωσε το τελικό 2-1 οκτώ λεπτά αργότερα.

Παρασκευή
Μπιλμπάο – Σοθιεδάδ 1-3 (30′ Ιμπάι Γκόμεθ / 34′ Γκριεζμάν, 67′ Αχιρέτσε, 76′ Βέλα)

Σάββατο
Μαγιόρκα – Χετάφε 1-3 (21′ Ζιοβάνι ντος Σάντος / 71′ πέν. Ντιέγκο Κάστρο, 82′ και 86′ Αντριάν Κολούνγκα)
Σαραγόσα – Βαλένθια 2-2 (5′ πέν. Απόνιο, 32′ Έλντερ Ποστίγκα / 36′ και 69′ Ζόνας)
Ντεπορτίβο – Ρεάλ 1-2 (35′ Ρίκι / 73′ Κακά, 88′ Ιγκουαΐν)
Μπαρτσελόνα – Σεβίλλη 2-1 (52′ Βίγια, 60′ Μέσι / 42′ Μποτία)