Home SPORTS NEWS Ανατροπή με Σολδάδο η Βιγιαρεάλ

Ανατροπή με Σολδάδο η Βιγιαρεάλ

sol

Η Βιγιαρεάλ νίκησε 3-1 την Εσπανιόλ στο “Μαδριγάλ”, κάνοντας ανατροπή τα τελευταία λεπτά με πρωταγωνιστές τους Ρομπέρτο Σολδάδο και Σεντρίκ Μπακαμπού.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Φελίπε Καϊσέδο άνοιξε το σκορ για τους Καταλανούς, όμως ο Σολδάδο σκόραρε και στην 2η αγωνιστική (είχε σκοράρει στην πρεμιέρα με την Μπέτις), ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 67′.

Το απόκτημα από την Τότεναμ έκανε την ασίστ για να ολοκληρώσει ο Μπακαμπού την ανατροπή στο 87′ και έγινε ακριβώς το ίδιο και στο 93′ για το τελικό 3-1.

Ρομπέρτο Σολδάδο και Σεντρίκ Μπακαμπού (απόκτημα από Μπούρσασπορ) έγιναν οι πρώτοι παίκτες στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα που φτάνουν τα δύο γκολ.

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Αρεολά, Μάριο Γκασπάρ, Μπεγί, Βίκτορ Ρουίθ, Χάουμε Κόστα, Πίνα (76′ Ζόναταν ντος Σάντος), Τριγκέρος, Λέιβα, Σάμου Καστιγιέχο (64′ Σάμου), Λέο Μπαπτιστάο (64′ Μπακαμπού), Σολδάδο.
ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Πάου Λόπεθ, Αρμπίγια, Άλβαρο Γκονθάλεθ, Ράιγιο, Ντουάρτε, Χάβι Λόπεθ, Βίκτορ Σάντσεθ, Μοντανιές (57′ Ερνάν Πέρες), Βίκτορ Άλβαρεθ (86′ Μπουρχούι), Ζεράρ Μορένο, Φελίπε Καϊσέδο (73′ Κάνιας).

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

Παρασκευή
Βιγιαρεάλ – Εσπανιόλ 3-1 (67′ Σολδάδο, 87′ και 93′ Μπακαμπού / 5′ Φελίπε Καϊσέδο)