Home SPORTS NEWS Σάλκε από… σπόντα!

Σάλκε από… σπόντα!

232718

Ματσάρα και στο… τέλος Σάλκε στη «Veltins Arena». Η Γκλάντμπαχ έχασε… αμέτρητες ευκαιρίες και στο τέλος οι «βασιλικοί μπλε» την τιμώρησαν, 2-1.

Μόνο μία ομάδα υπήρχε στο πρώτο ημίχρονο στο ματς κι αυτή ήταν η Γκλάντμπαχ. Τα «πουλάρια» ήταν… φωτιά στις αντεπιθέσεις, την στιγμή που οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να απειλήσουν ουσιαστικά. Η ομάδα του Μπραϊτενράιτερ ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο και άνοιξε το σκορ χάρη σε αυτογκόλ του Χίντεργκερ στο 59ο λεπτό.

Οι παίκτες του Σούμπερτ δεν το έβαλαν κάτω κι άρχισαν την πολιορκία μπροστά απ’ την αντίπαλη εστία. Τελικά η λύση δόθηκε στο 79’, όταν ο Κρίστενσεν έκανε το 1-1. Η Σάλκε όμως ήταν η τυχερή της υπόθεσης, αφού έκανε τέσσερα λεπτά αργότερα το 2-1, με τον Γκορέτσκα να βλέπει το σουτ του να κοντράρει σε πλάτη αμυντικού κι εν συνεχεία στα δίχτυα του Ζόμερ.