Home SPORTS NEWS Πήρε το ντέρμπι η Τότεναμ, νίκησε τη Σίτι 2-0

Πήρε το ντέρμπι η Τότεναμ, νίκησε τη Σίτι 2-0

tot

Τέλος στο αήττητο σερί της Σίτι έβαλε η Τότεναμ που νίκησε την αντίπαλο της με 2-0 και ανέβηκε στη 2η θέση με ένα βαθμό λιγότερο από την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα. Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ στο 9′ του Κολάροβ. Η Τότεναμ πίεζε για το δεύτερο γκολ και τελικά το κατάφερε στο 37′ με τον Ντέλε Άλι.

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα, Λέστερ και Σαουθάμπτον έμειναν στη λευκή ισοπαλία. Λίγο αργότερα, η Άρσεναλ κατάφερε να δραπετεύσει με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Μπέρνλι, νικώντας 1-0. Το μοναδικό γκολ στον αγώνα πέτυχε ο Κοσιελνί στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά δεν έπρεπε να μετρήσει καθώς το σημείωσε χρησιμοποιώντας το χέρι του.

Τα αποτελέσματα στους αγώνες που διεξήχθησαν την Κυριακή για την 7η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ:
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Στόουκ 1-1
Λέστερ – Σαουθάμπτον 0-0
Τότεναμ – Μάντσεστερ Σίτι 2-0
Μπέρνλι – Άρσεναλ 0-1 (93′ Κοσιελνί)