Home SPORTS NEWS Ερυθρόλευκο με “3άρα” το αιώνιο ντέρμπι της Super League

Ερυθρόλευκο με “3άρα” το αιώνιο ντέρμπι της Super League

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Ολυμπιακό να “καθαρίσει” το αιώνιο ντέρμπι της Super League. Κόντρα στον Παναθηναϊκό, οι ερυθρόλευκοι ήταν ανώτεροι και δίκαια πήραν τους τρεις βαθμούς, που τους διατηρούν στην κορυφή της βαθμολογίας. Μάλιστα η διαφορά από τους διώκτες μεγάλωσε, με την ομάδα του Πειραιά να έχει κερδίσει και τους τρεις διεκδικητές του τίτλου.

Στο 21′ ο Μποτία άνοιξε το σκορ και πέντε λεπτά αργότερα ο Ελιουνούσι διπλασίασε τα τέρματα των ερυθρόλευκων. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του 45λεπτου ο Ιντέγε ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν, αλλά ο Λεντέσμα αστόχησε από το σημείο του πέναλτι και έτσι δεν άλλαξε κάτι στο σκορ.