Home TOP NEWS Πήρε το ντέρμπι η ΑΕΛ, ισοπαλία στο «Στέλιος Κυριακίδης»

Πήρε το ντέρμπι η ΑΕΛ, ισοπαλία στο «Στέλιος Κυριακίδης»

Στα δύο παιχνίδια που διεξήχθησαν σήμερα Σάββατο, η ΑΕΛ επικράτησε με 1-2 του Απόλλωνα, ενώ Πάφος και Εθνικός έμειναν στο 1-1.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι, Πάφος και Εθνικός Άχνας έμειναν στο 1-1. Η ομάδα της Άχνας πήρε προβάδισμα στο 54′ με γκολ πέναλτι του Κουντόμπιακ, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 81ο λεπτό με γκολ του Ράσιτς. Στο 89′ η Πάφος έμεινε με 10 παίκτες, έπειτα από την αποβολή του Βαλεριάνου.

Η ΑΕΛ πήρε το ντέρμπι της Λεμεσού, επικρατώντας με 1-2 του Απόλλωνα. Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή ήταν αυτή που μπήκε μπροστά στο σκορ, με γκολ του Καρ στο 37ο λεπτό, ωστόσο αυτή του Ντούσαν Κέρκεζ ισοφάρισε αρχικά στο 42′ με τον Φράνκα και στο 79ο λεπτό με γκολ του Χουράδο, έκανε την ολική ανατροπή και πήρε το τρίποντο.