Home TOP NEWS Βύθισε κι άλλο την Καρμιώτισσα η Νέα Σαλαμίνα

Βύθισε κι άλλο την Καρμιώτισσα η Νέα Σαλαμίνα

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της Α’ φάσης του πρωταθλήματος και το οποίο έγινε στο “Αμμόχωστος” η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε να επικρατήσει με 4-0 της Καρμιώτισσας.

Οι “ερυθρόλευκοι” κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 34ο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντανίλο. Στο 50ο λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα γκολ τους με δεύτερη εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βάγκνερ, ενώ στο 56ο λεπτό από την άσπρη βούλα ο Ντανίλο έκανε το 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάγκνερ στο 84ο λεπτό.

Με τη νίκη της αυτή η Νέα Σαλαμίνα έφτασε τους 29 βαθμούς και θα βρίσκεται στο Β γκρούπ, ενώ η Καρμιώτισσα με την ήττα που δέχθηκε έμεινε στην ουρά της βαθμολογίας με 18 βαθμούς.