Home TOP NEWS Τα στιγμιότυπα των τριών φιλικών της Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Τα στιγμιότυπα των τριών φιλικών της Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Τρεις φιλικούς αγώνες έχει δώσει μέχρι τώρα η πιθανή αντίπαλος μας στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Ήταν όλα νικηφόρα ενώ σκόραρε σε αυτά 9 γκολ και δέχθηκε μόλις ένα.

Το πρώτο της φιλικό παιχνίδι ήταν απέναντι στην πρωταθλήτρια Σλοβενίας Μούρα, στις 20 Ιουνίου, την οποία κέρδισε με 4-0. Σκόραραν οι Κούζε, Κουλένοβιτς και Μπατούρινα (2).

Ακολούθησε ο αγώνας με την Μάριμπορ. Η νίκη με 2-1 ήρθε με ανατροπή. Ο Λαουρίτσεν σκόραρε για τους νικητές ενώ η ισοφάριση ήρθε με αυτογκόλ.

Χθες οι Κροάτες επικράτησαν της Σλοβακικής Σερέντ με 3-0, με τέρματα των Τσούζε στο 9ο λεπτό, Τόλιτς στο 16ο και Σπίκιτς στο 34ο λεπτό.

Το τελευταίο τους φιλικό ματς πριν τον πρώτο αγώνα με την Ισλανδική Βαλούρ θα γίνει τη Δευτέρα με αντίπαλο τη Ρωσική Ροστόβ.