Home TOP NEWS Ανατροπή με βασικό τον Σέχου

Ανατροπή με βασικό τον Σέχου

Η Νιγηρία επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 του Πράσινου Ακρωτηρίου με τον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, Αμπντουλαχί Σεχού να αγωνίζεται σε ολόκληρο το 90λεπτο. Ο Φράνσις Ουζόχο παρακολούθησε την αναμέτρηση από τον πάγκο.

Το Πράσινο Ακρωτήρι ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο 19ο λεπτό με τον Ταβάρες και στο 29ο λεπτό η Νιγηρία ισοφάρισε με τον Osimhen διαμορφώνοντας το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 76ο λεπτό του αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Σέχου και του Ουζόχο έκανε την μεγάλη ανατροπή χάρει στο αυτογκόλ που πέτυχε ο Σάντος,  αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι τέλους με τη Νιγηρία να παίρνει τους τρεις βαθμούς.

Η Εθνική Νιγηρίας μετά κι από αυτή τη νίκη έκανε το 2 στα 2 στον όμιλό της για την προκριματική φάση του Μουντιάλ 2022.

Επόμενες υποχρεώσεις για τους Νιγηριανούς Διεθνείς μας θα είναι τον Οκτώβριο και συγκεκριμένα στις 6/10 και στις 10/10 με τα παιχνίδια κόντρα στην Κεντροαφρικανική Δημοκρατία.