Home TOP NEWS Βαριά ήττα για το Ιράν από την Αγγλία – Δεν έπαιξε καθόλου...

Βαριά ήττα για το Ιράν από την Αγγλία – Δεν έπαιξε καθόλου ο Ανσαριφάρντ

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Καρίμ Ανσαριφάρντ, γνώρισε την βαριά ήττα με 6-2 από την Αγγλία στην πρεμιέρα των δύο ομαδών στο Μουντιάλ του Κατάρ.

Οι Άγγλοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνίδιου και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Μπέλιγχαμ στο 35ο λεπτό και μετά από εκείνο το γκολ μέσα σε ένα δεκάλεπτο πέτυχαν άλλα δύο με τους Σάκα και Στέρλινγκ. Με το 3-0 οι δύο ομάδες πήγαν και στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα “τρία λιοντάρια” ήταν και πάλι καλύτερα στις τέσσερεις γραμμές και πετύχαν άλλα τρία γκολ με τους Σάκα, Ράσφορντ και τον Γκρίλις ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ.

Το μόνο που κατάφεραν οι Ιρανοί ήταν να πετύχουν ένα γκολ με τον Ταρέμι όσο το σκορ ήταν στο 4-0 και στην εκπνοή της αναμέτρησης με τον ίδιο παίκτη πέτυχαν άλλο ένα γκολ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ το 6-2.

Να σημειώσουμε ότι ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Καρίμ Ανσαριφάρντ δεν πήρε καθόλου χρόνου συμμετοχής και έμεινε στον πάγκο στην πρεμιέρα του Μουντιάλ.