Home TOP NEWS Νίκησε και πλησίασε την κορυφή ο Άρης, “διπλό” για την ΑΕΛ

Νίκησε και πλησίασε την κορυφή ο Άρης, “διπλό” για την ΑΕΛ

Με δύο παιχνίδια που έγιναν στο “Αμμόχωστος – Επιστροφή” και στο “Στέλιος Κυριακίδης” ολοκληρώθηκε η 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA.

Στη Λάρνακα η Νέα Σαλαμίνα φιλοξενήσε τον Άρη Λεμεσού, με τους “πράσινους” της Λεμεσού να επικρατούν με 0-3. O Μοντνόρ άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό, πέντε λεπτά ο Σαβό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ο Μόργκαν Μπράουν διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό το τελικό 0-3.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η ΑΕΛ επικράτησε με 1-3 της Καρμιώτισσας. Οι “γαλαζοκίτρινοι” άνοιξαν το σκορ με τον Μίντσεφ. Οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Δημήτρη Θεοδώρου και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Μεντόγιεβιτς έκανε το 1-2. Το τελικό σκορ 1-3 διαμορφώθηκε από τον Κα σε χρόνους καθυστερήσεων.