Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έκλεισαν τη σεζόν με “6άρα” οι Νέοι

Έκλεισαν τη σεζόν με “6άρα” οι Νέοι

Με “6άρα” έκλεισε τη σεζόν η ΟΜΟΝΟΙΑ U19, που στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων επικράτησε της ΑΕΖ στη Λευκωσία. Η ομάδα μας τερμάτισε στην 2η θέση, τρεις βαθμούς πίσω από την ΑΕΛ, που είχε κερδίσει και τα δύο παιχνίδι απέναντι στους “πράσινους”.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Μαρίνος Τζιωνής στο 4ο λεπτό και στο 24′ σκόραρε ο Μιχάλης Καουρτίσιης, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας μας. Στο 38′ σκόρερ χρίστηκε ο Γιώργος Κακουλλής, ενώ στο φινάλε του πρώτου μέρους ο Τζιωνής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο τέρμα του στο ματς. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Τζιωνής σημείωσε χατ-τρικ, ενώ στο 80′ δίχτυα βρήκε ο Μάριος Χαραλάμποους. Το τελικό 6-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.