Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Προκρίθηκε στο final four του Κυπέλλου η γυναικεία ΟΜΟΝΟΙΑ

Προκρίθηκε στο final four του Κυπέλλου η γυναικεία ΟΜΟΝΟΙΑ

Πρόκριση στο final four του Κυπέλλου στο γυναικείο ποδόσφαιρο πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ και μάλιστα με “πεντάρα”. Στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης, η ομάδα μας επικράτησε εντός έδρας με 5-0 της Χρυσομηλιάς Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας. Θυμίζουμε πως το “τριφύλλι” ξεκίνησε την πορεία της στη διοργάνωση από τον Α’ γύρο, όπου είχε αφήσει εκτός τη Λευκοθέα. Αύριο θα γίνει η κλήρωση και οι “πράσινες” θα μάθουν τον επόμενο τους αντίπαλο.

Το σκορ στη σημερινή νοκ-άουτ αναμέτρηση άνοιξε η Χαραλάμπους στο 9ο λεπτό και στο 41′ η Ευθυβούλου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Η ίδια παίκτρια στο 64′ ανέβασε περισσότερο το δείκτη του σκορ, ενώ τρία λεπτά μετά σκόρερ χρίστηκε η Παπαδοπούλου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το 70′, με την Παναγή να βρίσκει δίχτυα.