Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ Το πρόγραμμα της Εθνικής Νεανίδων – Στην αποστολή Φωτιάδου και Αστανίου

Το πρόγραμμα της Εθνικής Νεανίδων – Στην αποστολή Φωτιάδου και Αστανίου

SHARE

Κλήση στην Εθνική Νεανίδων πήραν οι ποδοσφαιρίστριες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, Έλενα Φωτιάδου και Μαρία Αστανίου. Η Εθνική θα δώσει τρεις αγώνες σε προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, με την ΚΟΠ να ανακοινώνει το πρόγραμμα που θα ακολουθήσει η ομάδα.

Αναλυτικά η ενημέρωση από την ΚΟΠ:

Στην Τουρκία και συγκεκριμένα στην Αττάλεια θα δώσει φέτος τους αγώνες της σε προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U19.

Οι αγώνες θα γίνουν στις 3, 6 και 9 Οκτωβρίου και η Εθνική μας θα αντιμετωπίσει κατά σειρά την Ελβετία, την Τουρκία και το Αζερμπαϊτζάν.

Η αποστολή της Εθνικής μας θα αναχωρήσει για την Τουρκία τη Δευτέρα 1η Οκτωβρίου. Θα προηγηθούν τέσσερις προπονήσεις την ερχόμενη εβδομάδα στην Παρεκκλησιά.

Από τις ποδοσφαιρίστριες που κλήθηκαν στις προπονήσεις, θα επιλεγεί η τελική αποστολή για την Τουρκία.
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής Άγγελλος Τσολάκης έχει συμπεριλάβει στην κλήση για τις προπονήσεις τις ακόλουθες ποδοσφαιρίστριες:

ΕΝΠ – Α.Ε. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ: Δήμητρα Χαραλάμπους
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΜΠΙΩΝ: Άντρεα Λαντίδου, Ελισάβετ Κυριάκου
ΛΕΥΚΟΘΕΑ ΛΑΤΣΙΩΝ: Χαρά Χαραλάμπους, Σώτια Μακρή, Αιμιλία Λυνν Ζωμενη
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ: Έλενα Φωτιάδου, Μαρία Αστανίου
ΠΑΦΙΑ: Παναγιώτα Νέστωρος, Γεωργία Κατσονούρη, Κορίνα Πάολα Αδάμου, Χρύσω Μιχαήλ, Μυροφόρα Αντωνίου Αδάμου, Μαρία Καρασπύρου
ΧΡΥΣΟΜΗΛΙΑ ΑΓ. ΑΜΒΡΟΣΙΟΥ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ: Δέσποινα Χρυσοστόμου, Μάριαν Σωκράτους, Θέκλα Ανδρέου, Χαρίκλεια Διονυσίου, Χαραλαμπία Χριστοφή, Σταυριάνα Αντωνίου, Μαρία Ζαχαρία
BARCELONA FA: Αφρδίτη Ευρισα Ευριπίδου
CHAMPIONS ΥΨΩΝΑ ΛΕΜΕΣΟΥ: Χριστιάνα Ζωρζή, Έλενα Μεσημέρι, Ραφαέλλα Χρυσοστόμου

Δευτέρα, 1η Οκτωβρίου
05:10 Αναχώρηση για Τουρκία (Αντάλια)
15:05 Άφιξη στην Αντάλια

Τρίτη, 2 Οκτωβρίου
10:30 Προπόνηση

Τετάρτη, 3 Οκτωβρίου
13:00 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΚΥΠΡΟΣ (1ος Αγώνας)

Πέμπτη, 4 Οκτωβρίου
10:30 Προπόνηση

Παρασκευή, 5 Οκτωβρίου
10:30 Προπόνηση

Σάββατο, 6 Οκτωβρίου
16:30 ΤΟΥΡΚΙΑ – ΚΥΠΡΟΣ (2ος Αγώνας)

Κυριακή, 7 Οκτωβρίου
10:30 Προπόνηση

Δευτέρα, 8 Οκτωβρίου
10:30 Προπόνηση

Τρίτη, 9 Οκτωβρίου
16:30 ΚΥΠΡΟΣ – ΑΖΕΡΜΠΑΪΖΑΝ (3ος Αγώνας)

Τετάρτη, 10 Οκτωβρίου
11:35 Αναχώρηση για Κύπρο
20:10 Άφιξη στο Αεροδρόμιο Λάρνακας

Αναχωρήσεις για Δευτέρα 1η Οκτωβρίου για αεροδρόμιο Λάρνακας
Από Πόλη Χρυσοχούς: (Φοντάνα Αμορόζα) Ώρα: 00:30
Από Πάφο: (Parking Παφιακού) Ώρα: 01:15
Από Λεμεσό: (Τσίρειο Στάδιο) ‘Ωρα: 02:00
Από Παραλίμνι:(Σωματείο ΕΝΠ) Ώρα: 02:45
Από Λευκωσία: (ALLEGRA SPORT CENTER) Ώρα: 02:00
Από Λύμπια: (Κυκλικό Κόμβο) Ώρα: 02:20
*Ώρα συγκέντρωσης στο αεροδρόμιο Λάρνακας: 03:00 (1η Οκτωβρίου).

Livesports Αpp. Κατέβασέ το Για να βλέπεις σε βίντεο τα γκολ σε σχεδόν πραγματικό χρόνο