Home SPORTS NEWS Νίκη επί της Γρανάδα πέτυχε η Αλαβές

Νίκη επί της Γρανάδα πέτυχε η Αλαβές

alaves

Η Αλαβές μπορεί να είχε κερδίσει την Μπαρτσελόνα μέσα στο Καμπ Νόου αλλά αγνοούσε το “τρίποντο” στην έδρα της, μέχρι την 6η αγωνιστική όμως όπου και κέρδισε 3-1 την Γρανάδα. Οι νεοφώτιστοι πέτυχαν τη δεύτερη φετινή τους νίκη, φτάνοντας στους 9 βαθμούς. Όλα τα γκολ της αναμέτρηση επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ντιέγκο Μέντεθ στο 52′ να ανοίγει το σκορ για την Αλαβές και τον Βίκτορ Καμαράσα στο 66′ να διπλασιάζει τα τέρματα της. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 78′ με τον Κράβετς, αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Στις καθυστερήσεις ο Ντέιβερσον σημείωσε το 3-1, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Στιγμιότυπα:

Алавес – Гранада 3-1 (26 сентября 2016 г, Чемпионат Испании) от Независимый спорт на Rutube.