Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βαριά ήττα στη Λεμεσό

Βαριά ήττα στη Λεμεσό

Aca-U17-aris (12)

Τη ήττα με 6-2 δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ U17 και πλέον απομακρύνθηκε δέκα ολόκληρους βαθμούς από την κορυφή. Για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων U17, η ομάδα μας πήγε στη Λεμεσό να αντιμετωπίσει τον Άρη και επέστρεψε πίσω με μια βαριά ήττα…

Με σκορ 3-0 υπέρ των γηπεδούχων ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος, με τον Άρη να πετυχαίνει και τέταρτο γκολ στις αρχές τις επανάληψης. Η ΟΜΟΝΟΙΑ μείωσε στο 49ο λεπτό σε 4-1 με τον Αριστείδη Νικολάου, ενώ ο Παύλος Κοντολεύτερος δέκα λεπτά αργότερα μείωσε περισσότερο, σε 4-2. Ο Άρης όμως πέτυχε ακόμη δύο τέρματα, φτάνοντας στο τελικό 6-2.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΣ ΡΑΦΑΗΛ ΒΙΟΛΑΡΗΣ, ΙΑΚΩΒΟΣ ΠΑΝΑΓΗ, ΠΑΥΛΟΣ ΚΟΝΤΟΛΕΥΤΕΡΟΣ, ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΛΟΥΤΕΡΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΑΣΤΟΥ (73′ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ), ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ (80′ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ), ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΑΤΣΗΣ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΑΣΟΥΛΙΩΤΗΣ (47′ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΚΟΥΚΟΥΜΑΣ.