Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Άφησε καλές εντυπώσεις παρά την ήττα!

Άφησε καλές εντυπώσεις παρά την ήττα!

basket

Η ΟΜΟΝΟΙΑ αν και το πάλεψε ηττήθηκε από τον Απόλλωνα με 82-67, στο πρώτο της φιλικό μετά την προσθήκη των ξένων καλαθοσφαιριστών. Ξεχώρισε ο Wilkerson που πέτυχε 15 πόντους ενώ είχε και 11 ριμπάουντ!

Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά και έκανε ένα δυνατό σερί προηγούμενος με 13-1. Οι πράσινοι στη συνέχεια άρχισαν να βρίσκουν στόχο και το 1ο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 27-23. Στο δεύτερο ο αντίπαλος ήταν πιο εύστοχος με 24 πόντους έναντι 11 του τριφυλλιού και σκορ 51-34.

Το τρίτο μέρος ανήκε στην ΟΜΟΝΟΙΑ με τους παίκτες του Τσαγγαρίδη να ανεβάζουν απόδοση και να αφήνουν τον Απόλλωνα να πετύχει μόνο 8 πόντους. Το σκορ με το τέλος της 3ης περιόδου ήταν 59-54. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας έκανε σερί 10 πόντων και τελικά πήρε τη φιλική νίκη με 82-67.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ άρχισε τον αγώνα με τους Douse, Britton, Wilkerson, Bowden και Grigorev.