Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΜΠΑΣΚΕΤ Ήττα για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο μπάσκετ

Ήττα για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο μπάσκετ

Ακόμα μία ήττα, τη 10η στο πρωτάθλημα σε ισάριθμους αγώνες κατέγραψε η καλαθοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ.

Έκανε μεγάλη προσπάθεια απέναντι στο Αποέλ, στο κλειστό του Αγίου Δομετίου, κρατούσε μία διαφορά 7 πόντων 3μιση περίπου λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού όμως δεν κατάφερε να πάρει το πρώτο της φετινό ροζ φύλλο.

Το Αποέλ προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-10 ενώ το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 33-24.

Στο β’ μέρος η ομάδα αντέδρασε και άρχισε να μειώνει σιγά σιγά, φέρνοντας τη διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο στους 3 πόντους. 47-50.

Ήταν πολύ καλή η παρουσία και στο τελευταίο δεκάλεπτο αφού η ΟΜΟΝΟΙΑ έφερε το ματς στο 62-55.

Όμως ήταν το Αποέλ αυτό που τελείωσε καλύτερα τον αγώνα και με ένα επι μέρους 9-2 στα τελευταία λεπτά, πήρε στην τελευταία επίθεση τη νίκη με 64-62.