Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πέρασε στον τελικό και πάει για το νταμπλ

Πέρασε στον τελικό και πάει για το νταμπλ

Στον τελικό του Κυπέλλου Φούτσαλ U17 προκρίθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ, που κέρδισε εκτός έδρας την ΑΕΛ με 6-3. Η ομάδα μας βρίσκεται ένα βήμα πριν το νταμπλ, που για να το πετύχει θα πρέπει να κερδίσει τον Εθνικό Λατσιών, που πέρασε με τη σειρά του στον τελικό επικρατώντας με 3-1 της Απελευθέρωσης. Ο μεγάλος αγώνας, που θα κρίνει τον τίτλο, θα διεξαχθεί στις 8 ή 9 Απριλίου.

Όσον αφορά το αγωνιστικό μέρος, οι “πράσινοι” βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, όμως δεν πτοήθηκαν. Στο 12′ ο Ηλίας Κυπρή ισοφάρισε, όμως οι γηπεδούχοι πήραν πάλι προβάδισμα δύο λεπτά αργότερα. Ούτε αυτό τρόμαξε την ομάδα μας, που στο 18′ έκανε το 2-2 με τον Αλέξη Τσίτσο και το πρώτο μέρος τελείωσε ισόπαλο.

Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα δύο λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης έβαλε μπροστά στο σκορ την ΟΜΟΝΟΙΑ και ο Σάββας Πογιατζιής στο 32′ έδωσε αέρα δύο τερμάτων. Στο 48′ η ΑΕΛ μείωσε σε 4-3, αλλά με δύο γκολ του Αλέξη Τσίτσου, που έφτασε τα τέσσερα συνολικά στο ματς, το “τριφύλλι” έφτασε στο 6-3.