Home VIDEOS Πλήρωσε τα λάθη της με ήττα στο αιώνιο ντέρμπι

Πλήρωσε τα λάθη της με ήττα στο αιώνιο ντέρμπι

Aca-U17-apoel (17)

Την ήττα με 3-1 στο αιώνιο ντέρμπι του Πρωταθλήματος U17 δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Δεύτερη συνεχόμενη απώλεια για τους πράσινους, που πλέον έμειναν 5 βαθμούς πίσω από την κορυφή, στην οποία βρίσκεται το Αποέλ. Όλα τα γκολ προήλθαν από δικά μας λάθη και θα μπορούσαν να αποφευχθούν…

Άσχημα ξεκίνησε το παιχνίδι για την ομάδα μας, που δέχθηκε το γκολ μόλις στο 3ο λεπτό, μετά από αδράνεια στην άμυνα. Στο 25ο λεπτό το σκορ έγινε 2-0, μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Ανέβηκαν οι πράσινοι κυνηγώντας τη μείωση στο σκορ και τα κατάφεραν στο 31ο λεπτό, με πολύ όμορφο γκολ του Γιάννη Κουλουτέρη. Λίγα λεπτά προηγουμένως, ακυρώθηκε γκολ της ομάδας μας ως οφσάιντ. Με το σκορ στο 2-1 έκλεισε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι πράσινοι προσπάθησαν για την ισοφάριση, όμως το μοναδικό γκολ στο δεύτερο μέρος ήταν για το Αποέλ. Στο 69ο λεπτό διαμορφώθηκε το 3-1, που ήταν το τελικό σκορ.