Home TOP NEWS Υπερασπίστηκε την εστία της Εθνικής Ελπίδων στη Λευκορωσία ο Παναγή

Υπερασπίστηκε την εστία της Εθνικής Ελπίδων στη Λευκορωσία ο Παναγή

Cy-Bel (2)
Με το περιβραχιόνιο ο Παναγή © cfa

Στο αρχικό σχήμα της Εθνικής Ελπίδων στην αναμέτρηση με αντίπαλο τη Λευκορωσία ήταν ο Κωνσταντίνος Παναγή, που φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού. Ισόπαλο 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι, με την Κύπρο να προηγείται δύο φορές και να ισοφαρίζεται λίγα λεπτά αργότερα. Ο τερματοφύλακας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ υπερασπίστηκε την εστία του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος κάτω των 21 για δεύτερο σερί 90λεπτο. Ο Παναγή είχε τουλάχιστον τέσσερις σωτήριες αποκρούσεις στον αγώνα.

Ως αλλαγή στο 76ο λεπτό πέρασε στον αγώνα ο Φραγκέσκου, ενώ οι Κατελάρης και Σοφοκλέους έμειναν στον πάγκο.

Στο παλιό γήπεδο της Μπάτε Μπόρισοφ, το Στάδιο Gorodskoi, χωρητικότητας 5.402 θέσεων διεξήχθη η αναμέτρηση. Ήταν το πέμπτο παιχνίδι της Εθνικής Ελπίδων για τον 8ο όμιλο, κερδίζοντας τον πρώτο της βαθμό. Στις προηγούμενες τέσσερις αναμετρήσεις είχε δεχθεί τέσσερις ήττες, χωρίς μάλιστα να σκοράρει.