Home TOP NEWS Αγωνίστηκε για 60 λεπτά ο Φάνος

Αγωνίστηκε για 60 λεπτά ο Φάνος

Ήττα της Εθνικής Ελπίδων από την αντίστοιχη της Σλοβακίας (0-3) στο Στάδιο “Dimco Αμμόχωστος – Επιστροφή”. O Φάνος Κατελάρης ήταν στο αρχικό σχήμα της Εθνικής ομάδας και αγωνίστηκε στη θέση του αμυντικού μέσου.

ethniki-elpidwn (4)

Μόλις στο 1ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με κοντινό σουτ του Chrien.  Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας είχε μία καλή ευκαιρία στο 8ο λεπτό για να ισοφαρίσει. Μετά από ωραίο συνδιασμό έγινε το πρώτο σουτ της Εθνικής από το Φάνο Κατελάρη με τη μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας των Σλοβάκων.

ethniki-elpidwn (1)

Το παιχνίδι εντάσσεται στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-21. Στο 58′ ο Bero με διαγώνιο σουτ μέσα από την επανορθωτική πέτυχε το 2-0 για τη Σλοβακία και στο 73′ ο Rusnak με διαγώνιο βολέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Κύπρος: Γεωργίου, Καρώ, Γουήλερ, Ιωάννου, Κυριάκου, Αρέστη, Κατελάρη (60′ Μ. Ηλία), Παπαφώτη (75΄Κούσουλος), Παναγή (46′ Κουμή), Μ. Αντωνίου, Πίττα.