Home TOP NEWS Να είμαστε πιο αυστηροί με τον εαυτό μας

Να είμαστε πιο αυστηροί με τον εαυτό μας

Αφορμή για αυτό το κομμάτι, μια ατάκα που ακούσαμε από χθες: “αν το έβαζε ο Φλορέσκου σήμερα θα φωνάζατε;” Σύμφωνοι, αλλιώς θα ήταν το κλίμα αν κερδίζαμε, παρόλο που κριτική θα ασκούσαμε έτσι κι αλλιώς. Αν είναι να μιλάμε όμως υποθετικά, οφείλουμε και να πούμε πως αν ο Απόλλωνας τελείωνε το παιχνίδι από το ημίχρονο – που θα μπορούσε να ήταν και 0-3 το σκορ – μπορεί να στήνονταν και λαϊκά δικαστήρια. Ας γίνουμε λοιπόν πιο αυστηροί και απαιτητικοί με τον εαυτό μας και την ομάδα μας.

Γιατί αν η ΟΜΟΝΟΙΑ απέδιδε από το 1ο λεπτό όπως στο διάστημα 45-65, θα συζητούσαμε σήμερα όντως για άλλα. Δεν θα χρειαζόταν να μιλάμε για μια φάση που όντως θα μπορούσε να γείρει την πλάστιγγα υπέρ μας, αλλά για τη συνολική απόδοση και εμφάνιση που έφερε τη νίκη. Εμείς δώσαμε δικαιώματα στον Απόλλωνα να κάνει το παιχνίδι του, εμείς κλοτσήσαμε και τις ευκαιρίες μας όταν τις είχαμε. Η χαμένη ευκαιρία του Φλορέσκου ήταν απλά άλλη μια λεπτομέρεια που δεν ελέγξαμε, αν και θα μπορούσαμε εύκολα.