Home TOP NEWS Έχασε τον τίτλο του σούπερ καπ η αντίπαλος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

Έχασε τον τίτλο του σούπερ καπ η αντίπαλος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

Με το αριστερό ξεκίνησε τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά στην Αρμενία η αντίπαλος της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, Αραράτ Αρμενίας, καθώς ηττήθηκε με 2-1 από τη Νόα σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην ημιώρη παράταση, αφού στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1.

Για την ιστορία του αγώνα να πούμε ότι,  η Αραράτ είχε προηγηθεί με γκολ του Mailson στο 60ο λεπτό, ωστόσο δεν άντεξε να κρατήσει μέχρι το φινάλε και στο 90ο λεπτό δέχθηκε την ισοφάριση από τον Lavrishchev.

Στην ημίωρη παράταση, η Νόα κατάφερε στο 99ο λεπτό με τον Dedechko να πάρει το προβάδισμα με 2-1 στο σκορ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, κάτι που κατάφερε και κράτησε μέχρι και το τέλος του αγώνα.

Να σημειώσουμε ότι η Αραράτ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ποδοσφαιριστής στο 116ο λεπτό της αναμέτρησης.