Home TOP NEWS Ήττα στον τελικό κυπέλλου από το Αποέλ με 4-2

Ήττα στον τελικό κυπέλλου από το Αποέλ με 4-2

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν η ομάδα που προηγήθηκε δύο φορές στον τελικό με σκόρερ τους Σέζαρ και Λακούφη, έκλεισε μάλιστα το ημίχρονο προηγούμενη με 2-1, όμως το Αποέλ ήταν η ομάδα που είχε τις λύσεις στο παιχνίδι, σκόραρε τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και κατέκτησε τον τίτλο και είναι η φετινή νταμπλούχος Κύπρου.

Έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και αξίζουν συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες.

Το Live νωρίτερα της Αναμέτρησης

Τέλος αγώνα…

O Σοροκάπα σκοράρει στο τέλος ξανά για το Αποέλ αφού η ΟΜΟΝΟΙΑ άδειασε την εστία της παίζοντας με flying goalkeeper. 4-2 το τελικό αποτέλεσμα.

4:23 πριν το τέλος το Αποέλ σκοράρει με τον Ιακώβου για το 3-2

Μεγάλη ευκαιρία για το Αποέλ με τον Περικλέους να πλασάρει και τον Σκαμπύλη να αποκρούει.

7:30 πριν το τέλος ο Στυλιανού κάνει ένα άστοχο σουτ από πλάγια θέση.

9 λεπτά πριν το τέλος χάνουν διαδοχικά ευκαιρίες οι δύο ομάδες. ο Στυλιανού πρώτα σούταρε με μύτη για να αποκρούσει ο Ψηλογένης και στην συνέχεια ο Ισαΐας σούθταρε για να αποκρούσει ο Σκααμπύλης.

Τεράστια ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ελ Κέμπε στο 6ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου. Απέκρουσε το πλασέ του ο Ψηλογένης.

Απόκρουση από τον Σκαμπύλη ύστερα από δυνατό συρτό σουτ του Σκαρπάρη.

Απάντησε με γκολ στα δύο δοκάρια της ΟΜΟΝΟΙΑΣ το Αποέλ και ισοφάρισε.

Αρχίζει με δύο δοκάρια για την ΟΜΟΝΟΙΑ το β’ μέρος. Ένα πλασέ του Σκαμπύλη η μπάλα διένυσε όλο το γήπεδο και κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Άλλο ένα σουτ από τον Ελ κέμπε με δύναμη πήγε στο δοκάρι δευτερόλεπτα μετά.

Έναρξη στο δεύτερο μέρος…

Τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου:

Τέλος ημιχρόνου…

Μεγάλη ευκαιρία για το Αποέλ, μεγάλη απόκρουση από τον Σκαμπύλη ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Ευκαιρία με τον Φελίπε για την ΟΜΟΝΟΙΑ με σουτ 1.40 πριν το τέλος. Η μπάλα έφυγε έξω.

Είμαστε 2:30 πριν το τέλος του ημιχρόνου…

Η ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο «Ελευθερία»:

Σκοράρει ξανά η ΟΜΟΝΟΙΑ και προηγείται με 2-1. Σκόρερ ο Λακούφης με πολύ ωραίο και έντεχνο τρόπο.

Μεγάλη ευκαιρία χάνεται για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ελ Κέμπε που πήρε πάσα από τον Ισαΐας, πλάσαρε στην εστία όμως κόντραρε η μπάλα και αποκρούστηκε. Παίζουμε 7 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

Ακόμα μία καλή στιγμή για το Αποέλ με πλασέ από κοντά το οποίο δεν βρήκε στόχο.

Στο 11ο λεπτό σουτ από τον Ομήρου για το Αποέλ, η μπάλα έφυγε έξω.

Ακόμα μία καλή ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ελ Κέμπε στο 10ο λεπτό. Πλάσαρε από πλάγια θέση όμως η μπάλα έφυγε έξω.

Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Στυλιανού να χάνει τετ-α-τετ στο 5ο λεπτό.

Άμεση απάντηση από το Αποέλ το οποίο ισοφάρισε αμέσως μετά. 1-1 με το ξεκίνημα του τελικού.

1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Σέζαρ στο 3ο λεπτό.

Η πρώτη φάση ήρθε για την ΟΜΟΝΟΙΑ με μία καλή ευκαιρία με τον Λακούφη στο 2ο λεπτό.