Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ημίχρονο: Βρήκαμε κάποιες ευκαιρίες, ψάχνουμε όμως το γκολ

Ημίχρονο: Βρήκαμε κάποιες ευκαιρίες, ψάχνουμε όμως το γκολ

Μπήκε καλύτερα στο γήπεδο η ΟΜΟΝΟΙΑ και ανέλαβε από την αρχή την πρωτοβουλία των κινήσεων. Κρατήσαμε περισσότερο τη μπάλα, φάνηκε ότι θα ψάξει αντεπιθέσεις η ΑΕΖ. Ήρθαν νωρίς 1-2 φάσεις για την ΟΜΟΝΟΙΑ τις οποίες δεν αξιοποιήσαμε. Κοντά στο δεκάλεπτο η ΑΕΖ άρχισε να πατά καλύτερα στο γήπεδο και να κρατάει κάπως περισσότερο τη μπάλα.

Όσο περνούσε ο χρόνος η ΟΜΟΝΟΙΑ προσπαθούσε να βρει καλύτερο ρυθμό στο γήπεδο και να φτάνει πιο συχνά κοντά στην αντίπαλη περιοχή. Έγινε απειλητική χάνοντας κάποιες μεγάλες ευκαιρίες.

Δεν βρίσκαμε γκολ και άρχισε να βγαίνει με περισσότερες απαιτήσεις μπροστά και η ΑΕΖ για να απειλήσει. Δεν κινδυνέψαμε παρά μόνο μία φορά όμως πρέπει να βρούμε γκολ στο δεύτερο μέρος.

Απευθείας ένα φάουλ εκτέλεσε ο Μπέζους από πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα έφυγε έξω. Στο 6ο λεπτό αυτή η φάση.

Στο 7ο λεπτό ο Μπέζους έδωσε στον Λοΐζου αριστερά, αυτός πέρασε στον Χάμπο έξω από την περιοχή, έκανε με μία το σουτ με δύναμη πάνω στον Μιλοσάβλιεβιτς.

Στο 19ο λεπτό ο Σλόγκαρ έκανε μακρινό σουτ με δύναμη το οποίο έφυγε έξω.

Πολύ καλή προσπάθεια έκανε ο Λοΐζου στο 20ο λεπτό, μπήκε στη περιοχή από πλάγια θέση όμως μπροστά στο τέρμα παραπάτησε και δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την καλή προϋπόθεση που δημιούργησε.

Στο 21ο λεπτό ο Μπέζους έκανε άστοχο σουτ από μακριά.

Τεράστια ευκαιρία χάθηκε στο 26ο λεπτό όταν ο Χάμπος έδωσε κάθετα στον Λοΐζου που μπήκε από πλάγια στη περιοχή, έκανε σουτ το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας, ήρθε από πίσω ο Σίμιτς ο οποίος επέλεξε να κάνει γύρισμα αντί να τελειώσει και έδιωξε η άμυνα.

Στο 27ο λεπτο ο Λανγκ έχασε απίστευτη εύκαιρία με κεφαλιά μπροστά στα άδειο τέρμα ύστερα από κόρνερ του Μπέζους.

Στο 36ο λεπτό ο Λοΐζου πήρε πάσα από τον Μπέζους, έκλεινε προς τον κεντρικό διάδρομο, έκανε σουτ το οποίο έφυγε έξω.

Ένα γυριστό σουτ μπροστά στη περιοχή μας κατέληξε με αναπηδήσει στα χέρια του Φαμπιάνο.

Ο Χάμπος έκανε ένα σουτ έξω από τη περιοχή το οποίο μπλόκαρε σταθερά ο τερματοφύλακας.

Το σουτ του Σίμιτς στην τελευταία φάση του ημιχρόνου πέρασε ψηλά.