Home SPORTS NEWS Την «δάγκωσε» ο Ιμπραΐμοβιτς (vid)

Την «δάγκωσε» ο Ιμπραΐμοβιτς (vid)

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η Παρί Σεν Ζερμέν, καθώς επικράτησε με 2-1 της Νανσί για την 28η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι «πρωτευουσιάνοι», με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς πρωταγωνιστή κατάφεραν και ανέτρεψαν το εις βάρος τους ένα μηδέν κατακτώντας τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η Νανσί άνοιξε το σκορ στο 36′ με τον Μουκαντζό-Μπιλέ, «παγώνοντας» την Παρί. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Κάρλο Αντσελότι ανέβασαν τον ρυθμό τους και ισοφάρισαν αρχικά στο 59′ με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς. Τρία λεπτά αργότερα, ο Σουηδός και πάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΠΑΡΙ ΣΖ: Σίριγκου, Φαν ντερ Βιλ, Τιάγκο Σίλβα, Σακό, Μάξουελ, Βεράτι, Ματουιντί, Λούκας Μόουρα, Παστόρε, Λαβέτσι, Ιμπραχίμοβιτς.

ΝΑΝΣΙ (3-4-3): Γκεγκορινί, Λοτιές, Πουιγκρενιέ, Σανέ, Μανγκανί, Αγιάς, Ζεμπούρ, Καραμπουέ, Μουκαντζό-Μπιλέ, Μπακάρ, Αλο’ό Εφουλού.