Home SPORTS NEWS «Χ»αλάστηκε η Νάπολι στο ντέρμπι (video)

«Χ»αλάστηκε η Νάπολι στο ντέρμπι (video)

Πέρασε αλώβητη από το Σαν Πάολο η Γιούβε αφού το ντέρμπι με τη Νάπολι ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1. Το αποτέλεσμα αυτό κρατάει τη «Γηραιά Κυρία» στους 6 βαθμούς από τους Παρτενοπέι έντεκα αγωνιστικές πριν από το τέλος του καμπιονάτο.

Ο Τζόρτζιο Κιελίνι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό ύστερα από την εξαιρετική ασίστ του Πίρλο. Η Γιουβέντους συνέχισε να πιέζει δυνατά την άμυνα της Νάπολι αλλά οι Βούτσινιτς και Βιδάλ δεν στάθηκαν τυχεροί.

Αντίθετα ο Ινλέρ με έναν «κεραυνό» ισοφάρισε λίγο πριν οι δύο ομάδες πάρουν το δρόμο για τα αποδυτήρια για το ημίχρονο. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να μείνουν με δέκα παίκτες, αλλά ο Καβάνι αντίκρυσε μόνο την κίτρινη κάρτα για αγκωνιά στον αντίπαλό του.

Το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε αν και η Γιούβε βρέθηκε πιο κοντά στο να πετύχει και ένα δεύτερο γκολ αλλά ο Ντε Σάνκτις κράτησε την ισοπαλία.
0-1 Chiellini 10′