Home SPORTS NEWS Προβάδισμα πρόκρισης για Σαχτιόρ

Προβάδισμα πρόκρισης για Σαχτιόρ

Η Σαχτιόρ Καραγκάτι με… φόρα από την πρόκρισή της κόντρα στη ΜΠΑΤΕ, νίκησε με 3-0 στον πρώτο αγώνα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ (γκρουπ πρωταθλητών) την Σκεντερμπέου στο «Σατανά Αρίνα» και έτσι έκανε σημαντικό βήμα πρόκρισης για τα πλέι οφ!

Η πρωταθλήτρια του Καζακστάν κατάφερε μάλιστα και σκόραρε το τρίτο γκολ στο 90’ με τον Κιζνισένκο. Στο πρώτο ημίχρονο για τη γηπεδούχο σκόραρε μόλις στο 8’ ο Ντζίντιτς. Το 2-0 έγινε με τον Μουρταζάεφ στο 79’! Για μια ακόμα μια φορά η Σκεντερμπέου δεν σκόραρε εκτός…

Να θυμίσουμε πως η Σαχτιόρ στον 2ο προκριματικό γύρο έκανε την έκπληξη και απέκλεισε τη ΜΠΑΤΕ με δυο νίκες (με 1-0 εντός και εκτός). Η πρωταθλήτρια Αλβανίας έκανε και αυτή το «μπαμ» στον 2ο γύρο, αφού έβγαλε εκτός τη Νέφτσι Μπακού, με 1-0 στην παράταση εντός (0-0 και τα δυο ματς).