Home SPORTS NEWS Πάτησε κορυφή η Μπράγκα

Πάτησε κορυφή η Μπράγκα

“Καρδιοχτύπησε” αλλά ένα γκολ του Σάντος στις καθυστερήσεις, έδωσε τη νίκη στην Μπράγκα με 2-1 κόντρα στην Μπελενένσες, για την δεύτερη αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Oι παίκτες του Ζεσουάλδο Φερέιρα ήταν σαφώς ανώτεροι και έχασαν πολλές ευκαιρίες, αλλά τελικά χρειάστηκε να λυτρωθούν στις καθυστερήσεις του ματς. Η Μπράγκα προηγήθηκε με πέναλτι του Εντίνιο στο 19′, με τον Ντιακιτέ να ισοφαρίζει για την Μπελενένσες στο 74′. Τελικά ο Σάντος ήταν εκείνος που πέτυχε το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους στο 91ο λεπτό.

Η Μπράγκα μετά από δύο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα μετράει ισάριθμες νίκες, ενώ η Μπελενένσες δεν έχει καταφέρει ακόμη να πάρει βαθμό.
Η σύνθεση της Μπράγκα: Εντουάρντο, Τόμας Ντεμπά, Νούνο Κοέλιο, Σάντος, Ζοαοζίνιο, Μάουρο, Ρούμπεν Μίκαελ (94’ Λουίς Σίλβα), Λούις Κάρλος (69’ Αλαν), Παϊρα, Εντίνιο, Ράφα Σίλβα (77΄Γιαζάλδε)