Home SPORTS NEWS Στα εκτός τα πάει καλά η Άρσεναλ (video)

Στα εκτός τα πάει καλά η Άρσεναλ (video)

Οι εκτός έδρας αγώνες φαίνεται πως… πάνε στην Άρσεναλ. Οι «κανονιέρηδες» για την 2η αγωνιστική της premier league, επικράτησαν στο «Κρέιβεν Κότατζ» με 3-1 της Φούλαμ, με τον Γιώργο Καραγκούνη να παίρνει την θέση του Σίντγουελ στο 75ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ζιρού στο 14ο λεπτό με τον Λούκας Ποντόλσκι να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 41′. Ο Γερμανός επιθετικός, «χτύπησε» και στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 68′. Το μόνο που κατάφερε η Φούλαμ ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Μπεντ στο 77′.

Φούλαμ (4-4-1-1): Στόκντεϊλ, Ρίτερ, Χιουζ, Χάνγκελαντ, Ρίισε, Νταφ (59′ Μπεντ), Πάρκερ, Σίντγουελ (75’καραγκούνης), Τααράμπτ (62′ Κατσανίκλιτς), Κασαί, Μπερμπάτοφ

Άρσεναλ (4-2-3-1): Στσέσνι, Τζένινσον, Σανιά, Μέρτεζακερ, Γκιμπς, Ράμσεϊ, Ροσίτσκι (70′ Γουίλσιερ), Γουόλκοτ, Καθόρλα, Ποντόλσκι (81′ Σανογκό), Ζιρού (72′ Μονρεάλ)