Home SPORTS NEWS Με Καλουλού η Λιόν, -1 η Σεντ-Ετιέν

Με Καλουλού η Λιόν, -1 η Σεντ-Ετιέν

lyon

Η Λιόν νίκησε 2-0 την Μπαστιά στο “Ζερλάν”, έχοντας πρωταγωνιστή τον 19άχρονο, Αλντό Καλουλού, ο οποίος ξεκίνησε για πρώτη φορά βασικός και άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 45′, λόγω αποβολής του Καμανό, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κορεντέν Τολισό, με τους “λιονέ” να ανεβαίνουν στην 4η θέση.

Μόνη στην 2η θέση έμεινε η Σεντ-Ετιέν, καθώς νίκησε 1-0 στην έδρα της Τρουά και διατηρήθηκε στο -1 από την πρωτοπόρο, Παρί Σεν-Ζερμέν, ενώ η Ρεν με γκολ του Ζιοβανί Σιό στο 89′ γλίτωσε την ήττα από την Γκαζελέκ Αζαξιό (1-1).

Σαρωτική η Νις, επικράτησε με 6-1 της Μπορντό, η οποία προηγήθηκε στο 6ό λεπτο στην Νίκαια με τον Πλάσιλ, ενώ δύο γκολ πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Χατέμ Μπεν Αρφά.

Πηγή: Sport24.gr