Home SPORTS NEWS Φουλ για κορυφή η Νάπολι

Φουλ για κορυφή η Νάπολι

higuain-napoli

Η Νάπολι συνεχίζει να βρίσκεται σε οργιώδη φόρμα και με την έκτη σερί νίκη, το 1-0 επί της Κιέβο στη Βερόνα, μπήκε για τα καλά στο παιχνίδι του τίτλου, περνώντας στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Πρωταγωνιστής σε ακόμα έναν αγώνα ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν, ο οποίος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 59ο λεπτό και έφτασε τα επτά γκολ στα τελευταία οκτώ παιχνίδια των “παρτενοπέι” σε όλες τις διοργανώσεις.

Ο “πιπίτα” έψαχνε το γκολ από το 1ο ημίχρονο, όπου είχε μερικές καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ. Ευκαιρίες υπήρχαν και για τους γηπεδούχους, ωστόσο ο Πέπε Ρέινα κράτησε το μηδέν, για τέταρτο σερί παιχνίδι. Ο Αλμπάνο Μπιτσάρι συνέχισε να έχει δουλειά από την πλευρά του, αποτρέποντας το 2-0 που θα τελείωνε τον αγώνα. Ο Αλμπέρτο Παλόσκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Νάπολι, αλλά από θέση οφσάιντ κι έτσι το 1-0 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Πηγή: Contra.gr